Battlefield 4’ten Sonra Battlefield 1 geliyor!

Görünüşe göre Battlefield 4’ün devam oyunu olarak Battlefield 5 duyurusu beklerken EA ters köşe yaparak oyunu Battlefield 1 olarak isimlendirdiğini duyurdu. Alışılmışın dışında olan bu duyuruyu daha da ilginç yapan ise oyunun konusunun Birinci Dünya Savaşı’nın alternatif bir tarihi versiyonu olacağı.

Yeni oyun, Birinci Dünya Savaşı’nda kullanılan tüm silahlar, tuzaklar, araçlar, Kızıl Baron tipi uçaklar, havan topları, ve zeplinler gibi zamanın neredeyse her özelliğini içerecek gibi görünüyor, buna at üstünde savaşa koşabilmek de dahil.

Battlefield 2 çıkmadan önce yayınlanan ilk Battlefield oyunu (ki aslında bu oyun Battlefield 1942 olarak isimlendirilmişti) İkinci Dünya Savaşı’nda geçiyordu. Daha sonra bunu 1943, 2043, gibi oyunlar takip ederek konuyu modern yıllara taşımıştı.

EA’nın yaptığı bu ilginç deneme eğer modern savaşlar yerine eski savaşları oynamaktan daha çok zevk alıyorsanız tam olarak size hitap edebilir. Çoklu oyuncu modu ile ilgili herhangi bir bilgi verilmese de önümüzdeki günlerde hep beraber bekleyip göreceğiz. Oyunun çıkış tarihi ise 18 Ekim.

 

Bir önceki yazımız olan Uncharted 5 Çıkabilir! başlıklı makalemizde Uncharted 5 Çıkacak Mı, Uncharted 5 Çıkış Tarihi ve Uncharted 5 Çıkıyor Mu hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Windows 10’un Kullanıcı Sayısı 300 Milyonu Geçti!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478