Batman: Arkham VR Duyuruldu!

E3 oyun severler için özellikle bu yıl beklenmedik tanıtımlara sahne oldu. Bunlardan biri de yeni Arkham oyunu tanıtımıydı. Arkham üçlemesinin arkasındaki firma olan Rocksteady daha önce bir başka Arkham oyunu yapmayacaklarını açıklamış olsa da yeni bir oyun olan Batman: Arkham VR üzerinde çalıştıklarını doğruladı. Oyunun açıklamasına baktığımız zaman Batman’in efsanevi aletlerini kullanarak en yakınlarını tehdit eden güçlerle savaşacağımızı öğremiş olduk.

Oyunun yönetmeni Sefton Hill ile yapılan bir röportajda Rocksteady’nin sürekli en son teknolojiden de yararlanarak oyuncuların Arkham dünyasını daha ne kadar etkili bir şekilde hissedebileceklerini aradıklarını açıkladı ve ekledi; “Takım bu oyunda oyunculara Batman karakterine en doğru şekilde yaklaşımlarla Dünya’nın En İyi Detektifi rolünü tümüyle üstlenebilecekleri bir deneyim yaşatmak istiyor.”

Tasarımcı Bill Green PlayStation Blog’una yazdığı bir yazıda oyuncuların Batcave ve Wayne Manor gibi ikonik mekanları ilk kez Arkham serisine uygun bir şekilde keşfedebileceklerini, Batman’in evinin ortasında durup Batcave’e inerek kostümü giyebileceklerinden bahsetti.

Oyunun isminden de anlaşılacağı gibi VR yani sanal gerçeklik kullanılacağından ötürü çok kişisel ve birinci kişinin gözünden oynanacak Batman çizgi romanlarının yapısında gizemli bir cinayet ile başlayıp Arkham oyunlarındaki karanlık psikoloji öğeleriyle dolu bir oyun bizleri bekliyor.

Oyun sadece PlayStation VR için yayınlanacak ve beklenen çıkış tarihi ise 13 Ekim.

Bir önceki yazımız olan Mass Effect: Andromeda'dan Haberler Var! başlıklı makalemizde andromeda, bioware ve electronic arts hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Mass Effect: Andromeda’dan Haberler Var!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478