Batarya düşmanı olan Chrome

Google’ın popüler internet tarayıcısı olan Chrome Digital Citizen’ın yaptığı son testlere göre bellek yanında batarya düşmanı bir yana da sahiptir. Digital Citizen testlerinde Windows 10 işletim sistemli ASUS ZenBook UX305F, Surface Pro 3 ile Toshiba Portege Z20t-B dizüstü – hibrit bilgisayar modellerini ile Firefox 41, Opera 32, Google Chrome 46, Microsoft Edge 20 ve Internet Explorer 11 internet tarayıcılarını kullanılmaktadır. Bütün sistemleri ‘dengelenmiş’ güç modun da çalıştıran ve sürekli çalışır hale yani batarya bitene kadar ekran kapanmıyor ve uyku modu devreye girmemektedir. Sürekli çalışmasına getiren ekibin elde ettiği sonuçlar ise şu şekilde sıralanmaktadır; Üç bilgisayar testinde ise istisnasız olarak en uzun batarya süresini Internet Explorer 11 sunmaktadır. Internet Explorer’u Microsoft’un yeni nesil internet tarayıcısı olan Edge takip ediyorken senelerin eskitemediği isimlerden Firefox üçüncü, Opera dördüncü ile Google’un bellek canavarı Chrome’u ise son sırada yer almaktadır.

googlee

Sonuç olarak ise dizüstü bilgisayarlarda Google Chrome yerine Internet Explorer veya Edge kullanılması ile sisteme de bağlı olarak 30 ila 59 dakika arasında daha fazla batarya ömrü elde edilebiliyorlar. İnternet tarayıcılarının sürekli olarak açık olduğu ve günümüzde bu denli önemli bir rakam olarak kayıtlara geçiyorken yapılan bazı araştırmaların gösterdiği üzere Google Chrome’un önemli artıları diğer tüm olumsuzluklarına ağır basmaktadır. Sarjı adeta sömürmektedir.

Bir önceki yazımız olan OCZ ilk HMS destekli SSD Serisini Tanıtımı Gerçekleşti başlıklı makalemizde OCZ ilk HMS destekli SSD Serisini Tanıtımı ve Toshiba hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İPhone 6S, 2016’nın da Galibi Olacak!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478