Başka Yerde Açık Kalan Gmail Kapatma 2020

Başka Yerde Açık Kalan Gmail Kapatma

Başka Yerde Açık Kalan Gmail Kapatma

Google, akıllı cep telefonlarının hayatımıza girmesi ile birlikte birçok kişisel verimize, fotoğrafımıza erişebilir bir duruma geldi. Belki birçok kullanıcı bilmiyor ama cep telefonumuzda kullandığımız Gmail hesapları bizim birçok kişisel verimizi kaydediyor. Biz cep telefonumuzdan silsek bile Google tarafından silinmiyor.

Google, gmail hesapları vasıtasıyla galerimizdeki resim ve videolardan tutunda, internet tarayıcımızda yaptığımız aramalara kadar birçok şeyi kaydediyor. Böyle olunca da gmail hesaplarımızın güvenliğinin üst seviyede olması ve başkalarının eline geçmemesi çok önemli bir durum haline geliyor.

Bazı durumlarda gmail hesabımıza giriş yapıp bir mail kontrolü ya da farklı bir işlem yapmak için başka birisinin cep telefonunu ya da bilgisayarını kullanabiliyoruz. Daha sonrasında ise gmail hesabımızdan çıkış yapmayı unutabiliyoruz. Acaba çıkış yapmışmıydım? diye şüpheye düşüyoruz. Böyle bir sorunla karşılaştığımızda hesabımızı nasıl kapatacağımızı merak ediyoruz. Bu makalemizde Başka Yerde Açık Kalan Gmail Kapatma konusu hakkında bilgi vereceğiz.

Başka Yerde Açık Kalan Gmail Kapatma

  • Öncelikle internet tarayıcınız üzerinden gmail hesabınıza giriş yapınız.
  • Daha sonra www.google.com.tr adresine giriniz. Sağ tarafta Google hesabınızın fotoğrafını göreceksiniz.
  • Fotoğrafa tıklayınız veya fotoğraf altındaki 6 noktaya tıklayıp hesap butonuna tıklayınız.
  • Google hesabınızla ilgili birçok bilgiye erişebileceğiniz bir sayfa açılacak.
  • Sayfanın sol kısmında bulunan Oturum Açma ve Güvenlik başlığının alt kısmında yer alan Cihaz etkinliği ve güvenlik etkinlikleri yazısına tıklayınız.
  • Açılan sayfada Son kullandığınız cihazlar menüsünü göreceksiniz. Onun altındaki Cihazları İncele yazısına tıklayınız.
  • Açılan pencerede Gmail Hesabınızın açık olduğu cihazları görebilirsiniz. Burada kapanmasını istediğiniz bir cihaz bulunuyorsa onun üzerine tıklayarak Kaldır butonuna tıklayabilirsiniz.
  • Eğer açık olan cihazların içerisinde hiç bilmediğiniz, daha önce giriş yapmadığınız bir cihaz varsa hemen şifrenizi değiştiriniz.
Başka Yerde Açık Kalan Gmail Kapatma
Başka Yerde Açık Kalan Gmail Kapatma
Başka Yerde Açık Kalan Gmail Kapatma

Şifrenizi değiştirmek isterseniz, Oturum Açma ve Güvenlik başlığı altında bulunan Google’da oturum açma yazısına tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz. Açılacak olan sayfadan şifre değiştirme işlemi yapılmasının yanı sıra, hesap kurtartma bilgilerinizi de güncelleyebilirsiniz.

Google hesabınızın güvenlik seviyesini daha da arttırmak isterseniz şifre değiştirme seçeneğinin alt kısmında yer alan 2 Adımlı Doğrulama özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde bir kişinin şifrenizi bilmesi yeterli olmayacaktır. Aynı zamanda cep telefonunuza gönderilen doğrulama kodunu da girmesi gerekecektir.

Bu yazımızda en iyi virüs programı bilgisayarınıza kurarak bilgisayar güvenliğinide sağlamalısınız.

Bir önceki yazımız olan TeamViewer Kullanırken Dikkat! başlıklı makalemizde 2015 ilkbahar, teamviewer ve teamviewer dikkat hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

IMEI Numarası Öğrenme 2020

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478