Ayakla Basılan Yeni Nesil 2020 Trafik Işığı Düğmesi

Ayakla Basılan Yeni Nesil Trafik Işığı Düğmesi

Koronavirüs salgını sonrasında artık kişiler ortak temas kuruların alanlar konusunda çok daha tedbirli bir şekilde yaklaşıyor. Virüs maalesef ki sadece hapşırma, öksürme ya da nefes yoluyla bulaşmıyor. Gün içinde parmaklarımız ve ellerimiz binlerce kez bir şeylerle temas halinde olduğundan dokunmak da bulaşıcılığı artırıyor. Bu yüzden uzmanlar gün içinde ellerin sık sık en 20 saniye yıkanması tavsiyelerinde bulunuyorlar. Ancak çalışıyorsanız, dışarıda vakit geçiriyorsanız yıkamak pek mümkün olmayabilir. Bu durumda teması en aza indirmek en iyi seçenek. Günlük hayatımızda da buna yönelik düzenlemeler yapılıyor. Bunlardan birisi de ayakla basılan yeni nesil trafik ışığı düğmesi.

Teması Minimuma İndiren Trafik Işığı Düğmesi

Ayakla Basılan Yeni Nesil Trafik Işığı Düğmesi

Gün içinde aynı caddede kaç kişinin karşıdan karşıya geçtiğini bir düşünün. Dolayısıyla kim bilir kaç kişi aynı trafik ışığı düğmesine dokunuyordur. Dokunarak temas kurmanın mümkün olduğunca azaltılmasının gerektiği bu süreçte, bu düğmeler gerçek bir tehlike olabilir. Konunun uzmanları zaten dışarıda mümkün olabildiğince az vakit geçirmenizi, yüzeylere dokunmamanızı, dokunmak zorunda kalmanız halinde de ellerinizi hemen yıkamanızı tavsiye ediyorlar. Yine de önlem almak temizlemekten çok daha kolay.

Mecburen kapı kolları, market arabaları, toplu taşıma araçları, paralar ve alışveriş yaparken paketler gibi pek çok ortak şeye dokunuyoruz. Her alanda teması sıfırlamak mümkün olmasa da bunun mümkün kılınabildiği durumlar da var. Elle dokunulabilecek hizada yapılan trafik ışığı düğmeleri artık direklerin üst kısmında olmayacak. Ayakla basılan düğmeler artık hayatımızda.

Ayakla Basılan Düğmeler

Virüsün ayaklarınızdan ya da ayakkabınızdan bulaşma ihtimali son derece küçük. Öte yandan eller, koronavirüs açısından vücudun en riskli bölgeleri. Bu yüzden de ellerinizi olabildiğince temiz tutmanız, korumanız, daha az dokunmanız önemli. Ellerinizi kullanmak zorunda kalmayacağınız yeni tip trafik ışığı düğmesi artık ayakla kullanılacak.

Direğin alt kısmında bulunan düğmeye ayakkabınızla hafifçe temas etmeniz yeterli olacak. Böylece karşıdan karşıya geçmek için kırmızı ışıkta beklerken ayaklarınızla da düğmeye basabileceksiniz. Zaten mevcut tasarımlarda bile bazı insanlar düğmelere ayakkabılarıyla basmayı deniyorlar. İşinizi kolaylaştırmayı hedefleyen tasarımcılar yeni tasarladıkları ışıklı trafik ışığı butonu sayesinde bu sorunu ortadan kaldırıyorlar. Işıklı olduğu için geceleri de görülmesi kolay olacak. Şimdilik sadece ODO ve Greenpoint Media şirketlerince geliştirilen tasarıma Dropkick adı verilmiş.

Bir önceki yazımız olan Realme x3 Superzoom Özellikleri başlıklı makalemizde Realme x3 Superzoom Özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Realme x3 Superzoom Özellikleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478