Avea ile TTNET artık Türk Telekom oluyor

Telekomünikasyon sektörümüzün dev isimlerinden olan Türk Telekom kaynaklarını daha iyi yönetebilmek adına Avea ile TTNET iştiraklerini bünyesine dahil edilmektedir. Firmanın logosu da değişmiştir. Telekomünikasyon sektöründe uzun yıllardır iki büyük devi bünyesinde barındıran Türk Telekom sürpriz bir kararla tek bir firma olmanın adımını atmıştır. İletişim sektörünün devlerinden Avea ve internet sektörünün devlerinden TTNET bundan sonra Türk Telekom adıyla hizmet vermeye başlayacaktır.

Tek Telekom Türk Telekom sloganı ile başlayan değişim konseptinde Avea ismi ile logosu tamamen kalkmaktadır. Bunun yerine telefonlarda operatör olarak Türk Telekom ismini görebiliriz. Logosu da tamamen değişen Türk Telekom yeni logosunda internet, mobil, telefon ve televizyon hizmetlerini bünyesinde barındırdığını anlatılmaktadır. Değişim kapsamında Türk Telekom, TTNET ile Avea bayileri de yenilenmektedir. Bayiler firmanın yeni ismi ve logosuyla hizmet vermeye başlayacak renk temalarını mağazalarına uygulayacaklar. Özellikle ilgili web siteleri de tek bir çatı altında toplanarak hizmet vermeye başlayacaktır. Yeni Türk Telekom konseptinin bu akşamdan itibaren tüm noktalara uygulanmaya başlayacağı ifade edilmektedir. Türk Telekom iletişim tarihimizde önemli bir yere sahiptir. 1995 yılında PTT çatısından ayrılarak faaliyet göstermeye başlayan Türk Telekom 2001 yılında Aycell iştiraki ile mobil iletişim sektörüne girmiştir. 2006 yılında TTNET iştirakini kuran şirket yurt dışında da faaliyet göstermekte. Türk Telekom’un yüzde 55 hissesi Oger Telekom’a 21 yıllığına devredilmiştir. Yüzde 30 hissesi hazineye ait olan firmanın yüzde 15 hissesi de borsada işlem görmektedir.

Bir önceki yazımız olan Google yeni Nexus akıllı telefonlar ile ilgili ortak isim! başlıklı makalemizde akıllı telefon, android ve google nexus hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Fenomenler Ne Kadar Kazanıyor?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478