Asus’tan canlı renk seçeneklerine sahip Live akıllı telefonu sizlerle

Zaman zaman büyük firmaların maliyeti düşürmek amacıyla akıllı telefon donanımlarından kıstığına şahit olmaktayız. Asus, yeni akıllı telefonu için 32-bit zamanlarına geri dönmeye hazırlanıyor. Akıllı telefon pazarında ZenFone ailesi ile geniş kitlelere ulaşan ve başarılı satışlar yapan Asus nadiren de olsa ZenFone ismi dışında akıllı telefon piyasaya sürülüyor. Firmanın Brezilya pazarına sunduğu Asus Live akıllı telefonu donanımı ile oldukça alt seviyelerde seyretmektedir.

5 ninçlik 720p çözünürlüğünde IPS bir ekrana sahip olan Asus Live, MediaTek MT6580 yonga setinden gücünü almaktadır. 1.3GHz saat hızında çalışan 4 adet Cortex-A7 çekirdeği barındıran yonga setinin yanında Mali-400 grafik birimi ile gelmektedir. Pazarda artık 64-bitlik ARM çekirdekleri yaygın hale geldi fakat bazı firmaların halen 32-bitlik tasarımlara yöneldiğini gözlemlemekteyiz. Bunun sebebi olarak maliyetin düşük tutulmasını göstersek de cihazın yaklaşık olarak 210$ fiyatı aslında 64-bitlik iyi bir yonga seti için oldukça ideal olabilmektedir.

2GB RAM ile desteklenen modelde 16GB artırılabilir kapasite, 8MP çözünürlüğünde arka kamera, 100GB Asus Drive depolama alanı, 2MP çözünürlüğünde ön kamera, Android 5.1 işletim sistemi, 10mm kalınlık, 2070mAh gücünde batarya ve arka kısımda ses kontrol tuşları gibi özelliklere yer almıştır. Farklı renk seçenekleri ile donatılmış modelin Brezilya’dan sonra global pazarlara da çıkması beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan LG K akıllı telefon serisi genişlemeye devam ediyor başlıklı makalemizde lg, lg k10 ve lg k4 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

LG K akıllı telefon serisi genişlemeye devam ediyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478