Asus Zenfone 5 Root Yapma Rehberi

Asus Zenfone 5, Asus markasının en çok satış yapan akıllı telefonlarından birisi. Gün geçtikçe gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışan Asus firması Zenfone serisi ile akıllı telefon piyasasına güzel bir giriş yaparak yükselişini sürdürmeye çalışıyor. Konumuzda Asus Zenfone 5 akıllı telefonunun nasıl root yetkisine kavuşacağını anlatmaya çalışacağız.

Asus Zenfone 5 root yapma işlemi ile alakalı olarak yaptığımız denemeler sonucunda elde ettiğimiz tüm verileri siz değerli okuyucularımıza sunacak ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Bu şekilde çok daha rahat bir şekilde işlemleri uygulayarak istediğiniz takdirde cihazınızı ROOT hale getirebilecek ve istediğiniz uygulamaları son derece rahat bir şekilde kullanabilme şansına da sahip olacaksınız. Ancak biz her konumuzda yapmamız gereken uyarıyı her zaman olduğu gibi büyük puntolar ile yapmamız gerekiyor. ASUS ZENFONE 5 MODELİNİ ROOT YAPTIĞINIZ TAKDİRDE GARANTİ KAPSAMINDAN ÇIKACAKTIR. Bu da demek oluyor ki bundan sonra telefonunuzdan sorumlu bir şirket olmayacak ve sıkıntılarınız sadece sizleri ilgilendirecek.

  1. Öncelikle cihazımızın şarj değerinn en az %75 olmasına dikkat ediyoruz. Değil ise şarj ediyoruz.
  2. BURAYA TILAYARAK gerekli root dosyalarımızı bilgisayara indiriyoruz. RAR ŞİFRESİ: TEKNOBB
  3. Şimdi cihazımızı USB kablo yardımı ile bilgisayarımıza bağlıyoruz.
  4. Öncesinde mutlaka geliştirici seçeneklerinde USB HATA AYIKLAMA MODU açık olmasını unutmuyoruz.
  5. Geliştirici seçenekleri açılmıyor ise şayet DERLEME NUMARASI kısmına 4 – 5 kere basıyoruz.
  6. Telefonunuzun gerekli driver versiyonu yüklü olmayabilir. İkinci maddede indirdiğiniz klasör içerisinde ZENFONE 5 için BAT uzantılı dosyayı çalıştırınız.
  7. Daha sonrasında telefonunuz 4 – 5 kere üst üste kapanıp kapanıp açılacaktır.
  8. İşlemlerin son safhasında siyah bir ekran gelecek ve bir tuşa basmanız istenecek. Basınız.
  9. İşlem sorunsuz bir şekilde gerçekleşti uyarısı aldığınız takdirde root işlemi sorunsuz bir şekilde tamamlanmış demektir.

İşte bu noktadan sonra her zaman için sorunsuz bir şekilde işlem yapıyor olacaksınız. Bu işlemlerden kaynaklanacak sorunlardan Technokurt ekibi kesinlikle sorumlu tutulamaz. İşlemleri sırası ile uygulamayı lütfen ihmal etmeyiniz. Aksi takdirde sorunlar ortaya çıkabilir.

Root hakkında bilgi almak için önceki konularımızdan Android Root Nedir Neden Yapılır başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

kaynak

Bir önceki yazımız olan Casper Via V5 Root Yapma Rehberi başlıklı makalemizde Casper Via V5, Casper Via V5 root ve Casper Via V5 root nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Casper Via V5 Root Yapma Rehberi

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478