Askerlerin Tercihi Nokia

Ülkemizde yasa ile Türkiye Cumhuriyeti askerlerimizin telefon yasağının devlet tarafından kaldırılması ile birlikte, sahibinden.com’da bir ay gibi bir müddette tamı tamına 639 tane akıllı özelliklere sahip olmayan cep telefonu satıldı. Ortalama olarak fiyatı 69 TL gibi cüzi miktar olan telefonlarda askerlerimizin ilk tercihleri arasında kuşkusuz bu konunun uzmanı Nokia akıllı özelliklere sahip olmayan cep telefonu oldu.

SADECE ARAMA ÖZELLİĞİ
Sahibinden.com tarafından yapılan açıklamaya bakarsak; askerlerin telefonlarında yalnızca aramadan başka özelliği olmayan akıllı olmayan cep telefonlarını kışlalarda artık kullanmalarına devlet tarafından izin verilmesinden sonra, internet bağlantısı gibi, ses kaydetme özelliği gibi, radyo dinleme ve kamera gibi özelliklerinin hiç birinin bulunmadığı, üretici firmaların artık belirli bir sayıda üretmiş olduğu telefonların satışında hareketlilikler yaşanmaya başlandı.

BU KONUDA ASKERLERİMİZ TARAFINDAN EN ÇOK NOKİA TERCİH EDİLDİ
Askerlerin telefonları için yine sahibinden.com sitesi üzerinden gelmiş olan verilere bakıldığı zaman, askerlerimizin ağırlıklı olarak Nokia firmasına ait modellerin bu konuda daha fazla tercih edildiği göze çarpıyor.

Nokia’ya marka telefonları takip eden markalarsa sırayla Samsung, Sony-Ericsson ve Panasonic firmaları oldu. Listeye bakıp dikkat ederseniz ülkemizde daha eskidende vaar olan veya markası değişmiş üreticileri görebiliyoruz.

Şirket açıklamasına göre; asker telefonu olma yani akıllı olmayan telefon özelliğine sahip olan telefonların tekrardan rağbet görmesiyle beraberinde gelecek zamanlarda fiyat ve satışlarında artış yaşanacağı firmalar tarafından tahmin ediliyor.

Bir önceki yazımız olan Cihazda yeterli depolama alanı yok sorununa çözüm başlıklı makalemizde Cihazda yeterli alan yok, manşet ve yeterli depolama alanı yok hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google Play Store’da Turkcell Mobil Ödeme devri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478