Artık İnternet Paketiniz Olmasa Bile Ayrı İnternet Faturası Ödemeyeceksiniz!

Cep faturalarında her geçen gün tüketici lehine düzenlemeler yapılmaya devam ediyor. Kullanıcıların telefonlarında bulunan hizmetleri kullanmadıkları halde ücretini ödemelerine gerek kalmayacak düzenlemeler her geçen gün uygulamaya konularak tüketicilerin rahat bir nefes alması sağlanıyor. Birbiri ardına yapılan bu yeni düzenlemelerden bir tanesi de internet paketi kullanımında yapılan ücretlendirmeye geldi.

Daha önce cep telefonumuzdan internet paketimiz olmadan girdiğimizde normalde ödediğimizin çok üstünde bir fatura ödemek zorunda kalabiliyorduk. Birçok açıdan zorlayıcı olan bu durum karşısında bir itiraz hakkımızda maalesef bulunmuyordu. Ya da, GSM operatörlerinin her kullanıcı için özel olarak hazırladığı internet paketleri sunduğuna şahit olsak ta, internet paketi kullanmak istemeyen çok sayıda abone bulunduğunu söyleyebiliriz. Ancak akıllı telefonlarda bulunan uygulamalar ve mobil işletim sisteminin internete ihtiyaç duymasından dolayı, ayarlar bölümünden hücresel veri paketi kapatılmadığında ay sonunda sürpriz telefon faturalarıyla karşılaşabiliyoruz. Ancak bu durum, Bilgi Teknolojileri Kurumunun yaptığı yeni düzenleme sayesinde artık yaşanmayacak.

internetMobil internet

Elektrik Haberleşme Sektöründe Tüketici Yönetmeliği ve ilgili mevzuat hükümleri doğrultusunda yeni alınan karar sayesinde GSM şirketleri, ücretsiz internete girme hakkı bulunan abonelerine internete girmek istediklerinde bağlantı sağlandığı taktirde yansıtılacak olan ücret için bir onay kodu gönderecek. Kullanıcılar onay verdiği taktirde de, ücretlendirmeye tabi tutulacaklar. Bununla beraber, bu uygulamadan internet paketi bittiğinde tekrar internete girmek isteyenlerin bu uygulamadan hariç tutulacağını da belirtelim.

Bir önceki yazımız olan Twitter'dan Birbiri Ardına Gelen Sahte Mesajlar Başınızı Derde Sokabilir! başlıklı makalemizde güvenlik, Sahte hesap ve Security Turkey hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

LG’den Yüksek Fiyatıyla Dikkat Çeken Giriş Seviyesi Telefon!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478