Apple’dan yeni bir uygulama: Music Memos

Apple, Android’lileri kıskandıracak ücretsiz uygulamalarının arasına güçlü bir araç daha eklemiştir.
Müzik kaydetme işi, çok incelikli ve uzun bir süreçtir. Telefonla kaydettiğiniz piyano ya da gitar melodiniz ise profesyonel kayıtlara kıyasla daha çok bir taslağa benzemektedir. Fakat Apple, işleri biraz daha öteye taşıyabilmeniz için yeni uygulaması Music Memos’u tanıtımını sağladı.

iPhone şimdiye kadar Voice Memos ile ses kaydetmenize izin vermekteydi. Yeni Music Memos ise müzikle uğraşanlara daha kapsamlı bir araç sunmaktadır. İlk görünüşte Voice Memos’a oldukça benzeyen araç örneğin enstrümanınızı akort etmenize yardımcı olabilmektedir. Sanal davulcu ile basçı, gitarınızın sesine destek verebilmektedir. Uygulamanın en hoş işlevlerinden bir tanesi ise ‘Otomatik’ ayarı yoluyla herhangi bir müzik duyduğunda otomatik olarak kayda geçerek müzik bittiğinde otomatik olarak durmasını sağlamaktadır. Yani telefonunuzu bir kenara koyup müziğinizi çalmanız yeterli olacaktır. Music Memos tahmin edebileceğiniz üzere Apple’ın kapsamlı müzik stüdyo uygulaması GarageBand ile entegrasyona sahiptir. Yeni uygulamayla beraber GarageBand de birkaç yenilikle güncellenmiş bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan 4 inçlik iPhone Kanlı Canlı Sızdırıldı! başlıklı makalemizde apple, İPhone 5e ve iphone 6s hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

4 inçlik iPhone Kanlı Canlı Sızdırıldı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478