Apple’dan Android Uygulaması!

Teknoloji devi Apple cihazlarında iOS işletim sistemini kullanıyor. Bu işletim sistemine karşılık birçok büyük firma Android işletim sistemini kullanıyor.

Apple, sürpriz bir adım attı ve Android kullanıcılarının iOS platformuna daha kolay geçmesini sağlamak için uygulama üretti.

Move to iOS Google Play’de!

Google Play Store‘de Move to iOS ismiyle yayınlanan ilk resmi Apple uygulaması olan bu uygulama ile Android kullanıcılarının iOS ile tanışması amaçlanıyor.

Move to iOS uygulaması ile birlikte Android işletim sistemi kullanan kullanıcıların, iOS işletim sistemine geçişleri sırasında veri aktarma işlemi de kolayca sağlanıyor.

movee

Pek çok Android kullanıcısı iOS konusunda soru işaretleri taşıyor. Cihaz değiştirme konusunda en büyük sıkıntılardan bir işletim sisteminin değişmesi olarak görünüyor.

Her Türlü Veri Taşınabiliyor!

Move to iOS uygulaması sayesinde Android cihazınızda yer alan takvim, rehber, mesajlar, fotoğraf albümü, e-postalar sadece bir kaç adım ile iOS işletim sistemine sahip olan cihaza taşınabiliyor.

Uygulama, bulut tabanlı şekilde çalışıyor. Bir kaç adım sonrasında kullanıcının bilgilerini buluta aktarıp kullanıcıya PIN kodu ulaştırıyor. Sonrasında iOS tabanlı cihaza geçen kullanıcı bu PIN kodunu yeni cihaza girerek tüm bilgilerini kayıpsız olarak geri yükleme imkanı elde ediyor.

Apple tarafından kullanıma sunulan ilk resmi Android uygulaması olan Move to iOS ile birlikte iOS işletim sistemine geçiş çok daha kolay bir geçiş sağlanacak. Uygulamanın yoğun ilgi görmesi bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan iOS 9 Çıktı! başlıklı makalemizde apple, ios ve ios 9 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

iOS 9 Çıktı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478