Apple’a İstenmeyen Rakip

Dünyanın teknoloji devi Apple’ın çevrimiçi müzik piyasasına girmesi diğer teknoloji devleri için de bir ilham kaynağı olmuş durumda idi. The Verge’in haberine göre sosyal medya büyüğü Facebook’ta, Apple Music’ müsabakasına rakip olabilmek için çalışmalara başladığı ve Sony Music Entertainment, Üniversal Music Grup ile Warner Music Grup ile konuşarak şarkıların lisansını almak uğraştığı belirtiliyor. Facebook bu zihniyet ve konular hakkında yorum yapmaktan kaçınırken Facebook Video’nun hızlı büyümesi, Spotify ile işbirliği yapabilmesi müziğe olan ilgiyi göstermekte.

Bunun dışında Apple ve Facebook’un izlediği bu mantalite diğer sosyal ağların ve diğer büyük internet sitelerinin de bu işe girmeleri ve diğer ağlara ve diğer markalara örnek olmaları beklenmekte.

1.44 milyar kullanıcısı bulunan ve günlük 798 milyon mobil kullanıcının ziyaret ettiği Facebook bu pazara girerse Apple’i bile geride bırakacağı konuşuluyor. Aksi takdirde Apple’nin de bir o kadar takipçisinin bulunduğu göz önüne alındırılarak bu koalisyonun çekişmeli bir müsabaka olacağını da gözler önüne seriliyor.

Bakalım ilerleyen günler bize kendi her geçen gün yenileyen Facebook’un çevrimiçi müzik pazarında yer edineceğini gösterecek mi? Facebook, Apple gibi bir dünya Devi’ni Geride bırakacak mı? Apple bu sonuçlar karşısında nasıl birer yol izleyecek? Bunların hepsini önümüzde ki günler nasıl birer yol izleyeceklerini hep beraber göreceğiz. Gelişmeleri gün boyu takip edebilmek ve izleyebilmek için internet sitemiz üzerinde takipte kalın

Bir önceki yazımız olan Facebook'ta Oyun İsteklerini ve Kişileri Engellemek başlıklı makalemizde facebook oyun engelleme, facebook oyun istegi silme ve facebook oyun isteklerini engelleme hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Etme

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478