Apple Watch Hayat Kurtardı

Apple Watch Hayat Kurtardı

Akıllı saatlerin gün geçtikçe daha çok yararlı hale gelmeleri severlerini daha mutlu etmeyi başarması ile teknoloji aleminde hızlı bir çıkış yakalamıştır. Son zamanlarda da ortaya çıkan yeni özellikleri arasında kalp ritmini dahi hissedebilmesi yaşı ilerlemiş olan bireylerin için uygun koşallar ortaya koymaktadır.

Akıllı saat severlerinin dikkat çekeceği bir olayı paylaşalım sizlerle: 64 yaşındaki Ken Robinson adındaki Apple Watch kullanan bir bireyin başından geçen olayda Apple Watch kullanmanın avantajını yaşamıştır. Amerika’da ki oğlunu ziyarete giden Robinson yolculuk sırasından kendini iyi hissetmez ve Apple Watch’da ki kalp ritmi uygulamasını devreye sokar. Hemen ardından ritimlerin çok düşük olması dikkatini çeker ve kendini daha kötü bir halde bulur. Zaman kaybetmeden acil servise giden Robinson doktorlar tarafından muayene edilerek gerekli önlemler alınmasını sağlar.

Yaşanan bu olay ile ilgili düşüncelerini paylaşan Robinson akıllı saatinde böyle bir uygulama olmasaydı kalp ritmini ölçemeyeceğini ve acil bir şekilde doktora gitmeyip tatilini tamamladıktan sonra uğrayacağını belirtmiştir. Fakat bu uygulama ile hem hayatının kurtulduğunu hem de gerekli önlemlerin önceden alınarak daha ciddi boyutlarda sıkıntılar yaşanması önlenmiştir. Bu uygulamanın doğru kullanımlar alanında ne kadar değerli sonuçlar ortaya koyduğu bu haber ile kesinleşmiştir.

Son zamanlarda Apple Watch kullanıcılarını çok sevindiren pil ömrü uzunluğu da uzun yol çeken bireylerde rahat kullanım sunmaktadır .

Bir önceki yazımız olan Yeni Whatsapp Bilinmeyen Özellikleri başlıklı makalemizde Whatsapp bilinmeyen özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

E-Devlet’in Sağladığı Kolaylıklar

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478