Apple Watch Akıllı Saat Özellikleri Nelerdir?

Apple Watch Akıllı Saat Özellikleri Nelerdir?

Giyilebilir teknoloji ve telefon kumandası adlandırmalarına gayet uyumlu olan bu akıllı saatler, bildirimleri görmek için sizi sürekli telefona bakma derdinden kurtarıyor. Fakat akıllı saatlerin hiçbir zaman akıllı telefonların yerini alamayacağını belirtmek isterim. Akıllı saatler, telefon olmadan hiçbir işe yaramazlar ve genellikle bildirim görmek amacıyla kullanılırlar. Facebook’tan arkadaşınızın fotoğrafına akıllı saatler ile yorum yapmak bence tam bir işkence. Veya aklınıza bir video geldi izlemek istediniz akıllı saatin minicik ekranı ile ne görülebilir merak konusu. Zaten akıllı telefon ile akıllı saati birbirinden çok uzaklaştıramazsınız bağlantısı kesilirse akıllı saat çalışmaz. Şimdi Apple’ın, Apple Watch saatine gelecek olursak servet değerindeki bu lüks teknolojik aleti kolunuzda taşıyacak kadar şık ve kullanışlı görüyor musunuz? Veya verdiğiniz paraya değer mi? 2.000 TL değerindeki bu akıllı saatler teknoloji mağazasında yerini aldı. İOS işletim sistemli İphone 5 ve üzeri model akıllı telefonlar ile eşleşen bu saatler, İOS işletim sistemi dışındaki telefonlarla eşleşmiyor. Arama yapma, mesaj yazma ve gönderme işlemlerini rahatlıkla yapıyor. Fakat İphone telefonlarının yaptığı birçok şeyi yapamıyor.

Apple Watch Akıllı Saat Teknik Özellikleri Nelerdir?

8 GB’lık hafıza alanı ile video, resim, müzik ve belge depolamanızı sağlar. Dört adet sensöre sahiptir. Ortam ışığı sensörü ile ışık şiddetini algılar. İvmeölçer sensörü sayesinde enerji tasarrufu yapar, akıllı saat kullanılmadığı zamanlarda ışığını söndürür. Denge çarkı ve kalp ritmini de algılar. Yani nabız ölçer.

Apple Watch Akıllı Saat Pil Ömrü Nedir?

Apple Watch akıllı saat pil ömrü, bu cihazın belki de en kötü taraflarından biridir tabi fiyatından sonra. 18 saatlik bir pil ömrüne sahiptir. Bu da demek olur ki eğer akıllı saat kullanacaksanız zamanınızın birçoğunu şarj olmasını beklemek ile geçireceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Mars Yolculuğu Başlıyormu? başlıklı makalemizde Amerika, Çöl ve Marsa Yoluculuk hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Mars Yolculuğu Başlıyormu?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478