Apple TV Oyun Konsolu Mu Oluyor?

Jobs’un hobi projesi olan Apple TV oyun konsolu mu oluyor? İngiliz Telegraph gazetesindeki habere göre Apple TV yeni versiyonu, parmak basıncına duyarlı bir kumanda ile kontrol edilebilecek bir oyun konsoluna çevrilecek.

40 milyar dolarlık video oyun piyasasına giriş yapacak olan Apple TV, bugün San Francisco’da gerçekleştirilecek olan bir etkinlikte tanıtılacak. Video oyun konsolu şeklinde tanıtılacak olan multimedia kontrol deneyimi,Microsoft  Xbox One, Nitendo, Playstation 4 gibi oyun konsollarına ciddi bir rakip olacak. Apple TV oyun konsolu olarak da kullanılabilecek olan cihaz parmaklara duyarlı olan dokunsal sensörlere sahip olacak.

Apple TV oyun konsolu olarak da kullanılabilecek olan yeni cihaz gelişmiş grafik desteği ile hazırlanıyor. Ekim ayında piyasaya sunulması beklenen konsol üzerinden yeni oyunlar satın alınabilecek. Jobs’un hobi projesi olarak ortaya konulan Apple TV, Youtube videolarının izlenmesi, canlı spor müsabakalarının izlenmesi için hizmete açılmıştı. Türkiye pazarına henüz giriş yapamadığı için şuanda tam performansı görülemiyor.

Oturma Odaları Olacak

Apple TV üzerinden oynanan oyunlarda oturma odalarına girilebilecek. Bu şekilde sosyal çevrede aktif olunmasını sağlamayı hedefleyen firma her yaştan insanın aynı oyunu aynı anda oynayabilmesini sağlayacak. Iphone 6’da mevcut olan A8 işlemciden güç alan Apple TV depolama alanı bakımından da arttırılacak.

Bir önceki yazımız olan Yeni Nesil Uçan Otomobiller Geliyor! başlıklı makalemizde araba, rusya ve rusya üniversitesi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Yeni Nesil Uçan Otomobiller Geliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478