Apple Oyun Konsolu Mu Geliyor?

Teknoloji devi Apple, çıkardığı kaliteli ürünlerle dikkat çekiyor. Dünyada en fazla kullanıcıya sahip olan firmalardan biri olan Apple, oyun pazarına girmeye hazırlanıyor iddiası teknoloji dünyasında adeta bomba etkisi yarattı.

Apple TV İle Oyun Keyfi!

The New York Times‘ta bugün yer alan habere göre, Apple TV konusunda son aşamaya gelen firmanın en önemli kozlarından biri, oyun konusu olacak.

Apple TV, Sony ya da Microsoft ile yarışacak durumda olmasa da Nintendo‘yu endişelendirecek özellikler ile gelecek. TV’nin içerisinde yer alan oyun seçenekleri son derece önemli bir kitleyi bu cihaza yönlendirecek gibi görünüyor.

App Store Oyunları Oynanacak!

Apple TV konusunda ortaya çıkan bilgilere göre, App Store üzerinden bu cihaza indirilecek oyunlar, rahatlıkla oynanabilecek. Yani cihazda oyun oynama konusunda sıkıntı yaşanmayacak.

Apple TV‘nin en önemli avantajlarından biri de kumandası olacak. Wii tarzında, hareket sensörü içerecek olan kumanda ile oyunlar rahat bir şekilde oynanabilecek. Bu sayede kullanıcılar oyunları rahat bir şekilde oynama imkanı elde etmiş olacaklar.

Apple firması, mobil oyunların çığ gibi büyüdüğü bir dönemde bu konudaki yatırımını yükselterek, pazardaki payını yükseltmeyi hedefliyor.

applee

Metal API İle Geliyor!

Metal API, Apple‘ın Mac cihazlarında bulunan bir özellik. Bu donanımsal özellik sayesinde düşük donanımlarda bile yüksek performans alınması mümkün oluyor.

Apple firması tasarlayacağı yeni nesil TV’de bu özelliği kullanarak, oyunların performansını yükseltmeyi hedefliyor. Firmanın en önemli kazancı ise App Store‘de yer alan binlerce dikkat çekici oyunun hazırda bulunması.

Metal API sayesinde CPU ve GPU‘nun birlikte çalışması optimize edilecek. Yani, görsel efektler ve detaylı grafiklerin TV’de yer alması sağlanacak.

Tüm donanımsal özellikler açıklandığı gibi olduğu takdirde Apple, mobil oyun pazarındaki zaten yüksek olan payını iyice genişletme imkanı yakalayacaktır.

Apple firması, akıllı cihazlarda son dönemlerde yaptığı atılımla dikkat çekmişti. Firma, yeni nesil TV sektöründe de pay edinecek gibi görünüyor. Özellikle App Store avantajını kullanacak olan firma, oyuncuları bu TV’lere yönlendirmeyi hedefliyor.

Bakalım Apple, TV satışlarında beklediği rakamları elde etmeyi başarabilecek mi? Bekleyip, görelim.

Bir önceki yazımız olan Android Oyunlarda Para Harcama Dönemi Bitti!!! başlıklı makalemizde android, apnana ve apnana kullanımı hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Facebook Arkadaşlık İsteğinizi Kabul Etmeyenleri Görün

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478