Apple’ dan 4 İnç Ekranlı İPhone 5e Sürprizi!

Her ne kadar İPhone kullanıcıları üstün özelliklere sahip İPhone 7’nin gelişine odaklansalar da Apple, Nisan ayında 4 inçlik yeni bir modelle gelmeyi planlıyor. 4 inçlik ekranıyla görmeye alıştığımız klasik  İPhone tasarımında gelecek ve daha düşük bir fiyata sahip olacak olan bu telefonun adının ise İPhone 5e olacağını da söyleyelim bu arada.

Apple’ın İPhone 5e tasarımını piyasaya sürmek istemesindeki amaç ise, İPhone 6’dan itibaren büyüyen ekran boyutuna alışamayan kullanıcılar için alternatif oluşturmak ve ayrıca 4 inç ekranlı modellere de bir şekilde geri dönüş sağlamak.

Bununla beraber, kullanıcıların 4 inç ekranlı telefon konusundaki beklentileri ise, gelecek olan telefonun İPhone 6c olmasıydı, ancak Çin’den gelen sızıntılara göre gelecek olan telefonun İPhone 5e olması kesinleşmiş durumda. İPhone 5s’in gelişmiş modeli yani bir üst modeli olacak telefonun e olarak seçilmesinin nedeni ise ‘enhanced’ yani gelişmiş kelimesinden geliyor olması.

iPhone-5s

Yeni İPhone 5e modelinde olması beklenen özellikler ise Touch ID özelliğinin yanı sıra, 16 ve 64 GB’lık hafıza özellikleri ve 1 GB RAM ve A8 işlemciye sahip olacağı yönünde.

Bu özelliklere sahip olan İPhone 5e’nin en güzel özelliklerinden biri de, İPhone 6 ve 6S modellerine oranla oldukça uygun bir fiyata sahip olması. 500 dolarlık fiyat etiketi bulunan yeni İPhone 5e, büyük ihtimalle bahar aylarında kullanıcılarla buluşmuş olacak. Ayrıca  İPhone 7’yi yüksek fiyat özelliğine sahip olmasından dolayı almak istemeyen kullanıcılar için İPhone 5e’nin alternatif olacağını da eklemek gerek.

 

 

Bir önceki yazımız olan Vine'ın Kurucusu Donn Hoffman'dan Yeni Sosyal Ağ Peach! başlıklı makalemizde Peach, Sosyal Medya Uygulaması ve vine hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Uzun Emoji Mesajları Whatsapp’ın Çökmesine Neden Olmaktadır

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478