Apple Campus 2’den Yeni Görüntüler Geldi!

Apple’ın Californiya’nın Cupertino bölgesinde ve Hewlett-Packard’ın eski kampüsünün olduğu yere inşa ettirdiği 2. kampüs olan ve uzay gemisi adı verilen yeni kampüsün Ocak 2016’da çekilen yeni görüntüleri paylaşıldı. Drone Pilotu Duncan Sinfield tarafından yayınlanan bu yeni görüntülerde tasarım olarak oldukça güzel görünen ve bir uzay gemisinin aynısı olan proje şimdiden herkeste büyük heyecan oluşturdu.

Campus

Projeye göre, Apple’ın bu 2. kampüsünün bahçesine araba girişi yasak olacak ve bahçesinde de 300 dan fazla ağaç türünün olduğu yaklaşık 6000 ağaç bulunacak. Uzay gemisi adı verilecek olan kampüste 12 bin kişinin çalışacağı da gelen bilgiler arasında.( bu kişilere lojman sağlanacağını da söyleyelim bu arada.)

Apple Campus 2’nin inşaatı bittiğinde 2.8 milyon metre kare halka şeklindeki binanın yanı sıra, park yerleri ve yaklaşık 100 bin metrekareden oluşan fitness merkezi ve ayrıca 120 bin metre kare oditoryum, ziyaretçi merkezi ve kafeterya gibi alanlara ek olarak App Store’un da yer alacağını belirtelim. Apple’ın yeni kampüsünün camları ise dünyanın en büyük eğimli camlarından oluşacak. Ayrıca bunlara ek olarak yer altında 1000 kişilik konferans salonunun da bulunacağı binada yılın 4’te 3’ü gibi büyük bir zaman için herhangi bir havalandırma veya klima sistemi bulunmadan sadece havalandırma sisteminden yararlanılacak.

Bu özelliklerin yanı sıra, kampüsteki su da arıtma sisteminden geçirilerek tekrar kullanılabilecek.( bu özelliğin ne kadar iyi olduğu tartışılır,) Bina içerisinde ulaşım içinse, 1000 adet bisiklet bulunacak. Apple’a 5 milyar dolara mal olan Campus 2 projesinin bir an önce bitmesi için kullanıcıların şimdiden sabırsızlandığını da eklemek gerek.

 

Bir önceki yazımız olan 6.5 İnç Ekranlı Yeni Project Tango Telefonun Yaz Aylarında Gelecek! başlıklı makalemizde google, lenovo ve Project Tango hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Google Play Store’da Bulunan 13 Mobil Uygulamada Virüs Var!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478