Anonymus: Silikon Vadisi’nde IŞİD’e Yardım Eden Bir Firma Var!

Geçtiğimiz günlerde IŞİD’in Fransa’nın başkenti Paris’te yaptığı terör saldırısının  ardından Anonymus, IŞİD’e siber savaş açtığını ilan etmiş ve gerek Facebook’ta gerekse de twitter’da IŞİD’e ait olduğunu tespit ettiği hesapları kullanım dışı bırakmıştı. IŞİD’in dünyanın özellikle Batı ülkeleri olmak üzere,  pek çok ülke üzerinden insanları internet üzerinden etkileyerek savaşçı olmaya ikna ettiği hemen hemen herkesin bildiği bir gerçek. Bu nedenle de Anonymus’un IŞİD sitelerine yaptığı saldırılar oldukça önemli diyebiliriz. Öte yandan,  Anonymus’un bu günlerde IŞİD ile ilgili olarak yaptığı açıklama ortalığı ayağa kaldıracak gibi görünüyor çünkü Anonymus’a göre, merkezi Kalifoniya’da bulunan ve en önemli teknolojik gelişmelere ev sahipliği yapan Silikon Vadisi’nde bulunan firmalardan biri, IŞİD’e yardım ediyor.

CloudFare

Anonymus’un yaptığı açıklamaya göre, Silikon Vadisi’nde bulunan CloudFlare isimli firma, IŞİD’e ait olan sitelerin hackerlar tarafından çökertilmemesi için gerekli güvenliği sağlayarak IŞİD’e yardım ediyor. Üstelik bu koruma varsayılan düzeyden de oldukça iyi düzeyde.

Anonymus, yaptığı açıklamalara ek olarak 40’ın üzerinde sitenin IŞİD bağlantısı olduğunu tespit ettiklerini ve terör propagandası yapan bu sitelerin CloudFare tarafından korunduğunu belirtiyor.

Konuyla ilgili olarak CloudFare’in CEO’su Matt Prince ise, Anonymus’un elinde kesin veriler olmadan böyle bir açıklama yapmasının bir anlamı yok ve bu nedenle Anonymus, ciddiye de alınmamalı. Anonymus’un bu cevaba nasıl yanıt vereceği ise, şimdiden oldukça merak edilmekte.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Samsung Gear S2 Ön İncelemesi! başlıklı makalemizde samsung gear s2 ve Samsung Gear S2 teknik özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Çin’in Ürettiği En İyi Telefonlar!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478