Android Uygulamaları Hafıza Kartına Taşıma Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonlarımıza yeni gelen özelliklerle birlikte hafıza problemleriyle karşı karşıya kalıyoruz. Yeni çıkan oyunların ve uygulamaların boyutlarının GB birimine ulaşması artık telefonlarda hafıza yetersizliği sorunuyla karşı karşıya kalmamız kaçınılmaz bir son oluyor. Bu yazımızda telefon hafızasına yüklü olan uygulamaları hafıza kartımıza nasıl taşıyacağımızı resimli olarak anlatmaya çalışacağız.

Bu işlemi bilgisayarımızda gerçekleştirmemiz gerekiyor. İlk olarak uygulamamızı linke tıklayarak indirelim.

1. İndirdiğimiz OneClick dosyasını arşivden çıkartın.
2. Telefonunuzu ayarlar / uygulamalar / bilinmeyen kaynaklar seçin ve yine aynı menüde ki geliştirmeye basıp / usb hata ayıklama modunu etkinleştirin.
3. Telefonu bilgisayara bağlayın.
4. OneClick klasörü içerisindeki OneClick.exe yi çalıştırın. Ekranda beliren uyarılara Tamam deyin ve karşımıza aşağıdaki resimde görünen ekran gelecektir.
jrr85
5. Karşımıza gelen ekranda yukarıdaki ( ? ) işaretine tıklayın. bilgisayarda Android SDK kurulu değilse aşağıdaki gibi bir uyarı verecek.
jrr8p
6. Android SDK yoksa eğer TinnyClick ile halledeceğiz.
7. Tamam diyin.

jrrku

8. Varsayılan kurulum yeri seç kısmından Hafıza Kartını seçin.

jrr91
9. TinnyClick ile Değiştir e tıklayın.

Uygulamalarımızı hafıza kartına taşımış olduk. Yaşadığınız sorunları yorum bölümünde veya forumumuzun Android başlığında belirtip yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Sony Xperia Z2 Lollipop Güncellemesi Yayınlandı! başlıklı makalemizde Sony Xperia Z2, Sony Xperia Z2 android 5.0 güncellemesi ve Sony Xperia Z2 lolipop güncellemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

NASA deney için adam arıyor! Ücret 48 bin TL

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478