Android Telefonlarda Sürüm Yükseltmesi Nasıl Yapılır?

Akıllı telefonların en popüler işletim sistemi olan Android işletim sistemine gelen yenilikleri takip etmek çok zorlaşıyor. Her geçen gün yeni bir güncelleme karşınıza çıkabiliyor. Telefon modelleri ve firmalara göre gelen güncellemeleri yani sürüm yükseltmelerini kullanıcılar anında almak bu yeni özellikleri ve yeni görünümleri kullanmak istiyor. Bizde bu güncellemeleri nasıl kontrol etmeniz gerektiğini ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini kısaca açıklamaya çalışacağız. Android işletim sistemli telefonlar artık bilgisayar üzerinden güncellenmiyor. Güncellemeler direk telefona geliyor ve bu güncellemeleri denetlemek, yüklemek için bir internet bağlantınız(wifi,hücresel) olması yeterli oluyor.

Güncelleme için yapılması gerekenlere gelirsek; 

1-Telefonumuzun menü butonuna basıp telefonumuzun Ayarlar bölümüne giriyoruz.

2-Ayarlar menüsünde en alt satırda yer alan Telefon Hakkında bölümünü seçiyoruz.

3-ilk sırada Güncelle menüsü var ve de hemen alt kısmında Yalnızca Wi-fi seçenegi mevcut. Sadece Wi-fi yi işaretleyip Güncelle menüsüne tıklıyoruz.

4-Telefonumuz güncellemeyi kontrol edip bize güncelleme olup olmadığını belirtiyor. Güncelleme yoksa en son sürümü kullandığınızı( Kullanılabilir güncelleme yok) belirtiyor.

Uygulamalarımızı hafıza kartına taşımış olduk. Yaşadığınız sorunları yorum bölümünde veya forumumuzun Android başlığında belirtip yardım alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Android Uygulamaları Hafıza Kartına Taşıma Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde manşet, telefondaki uygulamaları hafıza kartına taşıma ve uygulamaları hafıza kartına taşıma rootlu hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Android Uygulamaları Hafıza Kartına Taşıma Nasıl Yapılır?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478