Android Studio 2.0 Yayınlandı!

Android işletim sistemi, dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemleri arasında yer alıyor. Samsung, Sony, LG gibi dev firmaların tercih ettiği Android işletim sistemi, teknoloji devi Google tarafından geliştiriliyor. Firma tarafından yapılan geliştirmeler ile Android işletim sistemi daha kullanışlı hale geliyor.

Açık kaynaklı olduğu için kişiselleştirmeye müsait olan Android işletim sistemi, geliştiricilere de önemli imkanlar sunuyor. İlk olarak 2013 yılında yayınlanan ve uygulama geliştiriciler için önemli özellikler sunan Android Studio‘nun yeni versiyonu uzun bir aranın ardından yayınlandı.

Android Studio 2.0 Özellikleri!

Android Studio 2.0 bir önceki sürüme göre son derece önemli geliştirmeler içeriyor. Uygulama ile ilgili indiren ve kullanan kullanıcıların son derece olumlu yorumlar yaptıklarını görüyoruz. Uygulamayı kullanan kullanıcılar, ilk izlenimlerini çeşitli forum sayfalarında paylaşmaya devam ediyorlar.

androidd

Android Studio‘nun yeni versiyonu, önceki versiyondan yaklaşık 2 kat daha hızlı çalışıyor. Bu da uygulamaya önemli bir avantaj sunuyor. Kullanıcılar daha az sürede, daha fazla projeyi gerçekleştirme ve bu projeleri çok daha kısa bir zaman diliminde yayınlama imkanı elde ediyorlar.

Android Studio 2.0 ile eski sürümün stabil çalışması da oldukça önemli bir artı sunuyor. Bunun yanı sıra, yeni uygulamanın Android cihazlarla çok daha uyumlu çalıştığını görüyoruz. Bunun yanı sıra projeyi üreten kullanıcılar, standart hale gelen özellikleri daha az kod yazarak kullanabilecek. Bu durum da zamandan kazanmalarını sağlayacak.

Anroid Studio 2.0 ile ilgili en önemli özelliklerinden biri ise, “Instant Run” adı verilen özellik oldu. Bu özellik “Anında Çalıştırma” özelliği sunuyor. Bu da, geliştiricilerin hem sanal cihazları üzerinde hem de uygulamanın derlendiği cihazda anlık kod değişimlerinin etkisini görebilecek. Böylece, geliştiricilerin hata yapma oranı çok daha düşük olacak.

Geliştiriciler tarafından büyük bir beğeniyle karşılanan Android Studio 2.0 programını kullanabilir ve kolayca uygulama, oyun yazabilirsiniz. Böylece Android işletim sisteminde sizin yazdığınız uygulama ya da oyunlar yer alabilir. Bu da önemli ölçüde gelir elde etmenizi ve adınızı duyurmanızı sağlayacaktır.

Android 2.0 Studio programını kullanmanızı öneriyoruz. Basit ve anlaşılabilir yapısı sayesinde uygulama yazmak sandığınız kadar zor ve uzun süreli olmayacaktır.
bursa escort bayan

Bir önceki yazımız olan En İyi WhatsApp Uygulamaları! başlıklı makalemizde android whatsapp, en iyi whatsapp uygulamaları ve smartapplock hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

LG Nexus 5X Teknik Özellikleri!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478