Android Sıkıcı Reklam Bildirimlerinden Kurtulma

Son zamanlarda can sıkan bir reklam olan bildirim ekranına gelen reklamlar bir çok kişiyi bezdirmiş durumda. Kullanıcıların bu reklamları gönderen uygulamayı tespit edememesi ise reklamları engellemeyi zorlaştırıyor.

Bu yazımızda bildirim ekranınıza düşen reklamları nasıl engelleyebileceğinizi anlatacağız.

Reklamı gönderen uygulamayı tespit ediyoruz 

1. Android 4.1 ve daha güncel bir sürüm kullanıyorsanız, bildirim ekranına gelen reklamın üzerine basılı tutun ve ekrana gelen ‘uygulama bilgisini göster’ seçeneğine dokunun. Karşınıza bu reklam bildirimlerini gönderen uygulama çıkacak.

11372483147

2.

21372483171

3.

31372483192

2. Android 4.1′den önceki sürümleri kullanıyorsanız Airpush Finder türü uygulamalar kullanmalısınız. Google Play Store’a Airpush yazdığınızda çıkacak olan uygulamaları, okuyucu yorumlarına dikkat ederek seçtiğiniz bir uygulamayı yükleyebilirsiniz.

Bu yöntemle reklam gönderen uygulamayı bulabiliyoruz. Uygulamaya herhangi bir müdahalede bulunamıyoruz. Reklamlardan kurtulmak istiyorsanız; reklam gönderdiğini tespit ettiğiniz uygulamayı telefonunuzdan kaldırmak tek çözüm yolunuz.

Bir önceki yazımız olan Android Telefonlarda Tema Nasıl Değiştirilir? başlıklı makalemizde android arayüz, android arayüz uygulamaları ve android arayüz yükleme hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İnstagram’dan Video Nasıl İndirilir ?

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478