Android N Sürümünde Bulunacak Olan Özellikler!

Android’in son sürümü olan Marshmallow’un piyasaya sürülmesinin ardından henüz çok geçmemiş olsa da, pek çok kullanıcının merak ettiği sorulardan biri de, Marshmallow sürümünden sonra gelecek olan uygulamanın ne olacağı hakkında.

Bu nedenle de, şu an için sadece %1’lik bir kullanıcı oranına sahip olan Marshmallow sürümünden sonra gelecek olan Android N adlı uygulamanın nasıl olacağına şöyle bir göz gezdirmekte fayda var. Android N sürümü hakkında gelen ilk bilgiler, bu sürüm için Nutella, Nestle, Napolitan Ice Cream, New York Cheesecake, Nougat ve Nut Bread isimlerinden birinin kullanılacağı yönünde. Bunun yanı sıra Android N sürümünde bulunması beklenen özelliklerden ilki ise, Çoklu pencere özelliği. Bu özellik sayesinde kullanıcılar ekranı bölerek kullanma özelliğine sahip olacaklar diyebiliriz. Android N’de bulunması beklenen özelliklerden bir diğeri ise koyu IU tema. Hatırlayacağınız gibi Marshmallow’un Dev Previews sürümünde yer alan bu tema resmi sürümünde bulunmamıştı.

android N sürümü

Android N sürümünde ayrıca tam gelişmiş tema motorunun bulunacağı da gelen bilgiler arasında. Bu tema motorları sayesinde kullanıcılar kendi temalarını oluşturabilecekler ve ayrıca saf Android cihazlar için de çeşitli temalar kullanabilecekler.

Android N’de gelecek olan özelliklerden bir diğerinin de, LED bildirim kontrol özelliği olduğunu da belirtelim. Ayrıca Android N’in tüm temel uygulamarı ayırma özelliğe sahip olacağı da gelen bilgiler arasında. Yukarıda saydığımız özelliklere ek olarak, Android N’in çift dokunarak uyandırma özelliği, kilit ve home ekranları için farklı duvar kağıtları özelliği, giriş seviye telefonlarda bile zorlu oyunları oynatabilme özelliği, ekranda düğme özelleştirme özelliği, daha zengin özelliklere sahip güç menüsü gibi pek çok özelliğe sahip olarak geleceğini de belirtelim.

Bir önceki yazımız olan HTC'nin Android 6.0 Güncelleme Takvimi Sızdırıldı! başlıklı makalemizde HTC Android, HTC Android 6.0 Güncelleme tarihleri ve LLapTooFer hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

İPhone 6C’nin Çıkış Tarihi Belli Oldu!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478