Android Cihazlarda Yeni Emojiler Kullanılmaya Başlanacak!

Öncelikle Google’ın Nexus modelleri başta olmak üzere, bütün Android cihazlara yeni emojiler gelecek.

Dünya üzerinde en çok kullanılan işletim sisteminin Android işletim sistemi olduğunu biliyoruz. Android işletim sisteminin geliştiricisi olan Google, farklı Android işletim sistemi sürümleri için çalışmalar yapmaya devam ediyor.

emoji

Android işletim sisteminin yanı sıra, telefon işletim sistemini geliştirmek için her geçen gün çalışmalar yapan Google, bu defa yeni emojiler geliştirme konusundaki çalışmalarını sistem güncellemesi yaparak Android kullanıcılarının kullanımına sunacak. Ayrıca Google’ın bu yeni emojilerin yanı sıra, klavyeler ve yazı fontları hakkında da çalışmalar yaptığını şimdiden söyleyelim.

Konuyla ilgili olarak Android sisteminin geliştiricisi olan Hiroshi Lockheimer, twitter hesabından açıklama yaptı ve bu açıklamada  Android kullanıcıları yeni yayınlanacak güncelleme sayesinde Whatsapp’taki emojilerin benzerlerini kullanabilecekler.

Bunun yanı sıra, Android yetkilileri, daha önce kullanıcıların emojileri sadece 6.0 ile çalıştırdığını ancak yeni gelecek güncellemeyle birlikte bu sürümün Unicode 7.0’a yükseltileceğini belirttiler. Bununla birlikte yeni gelecek güncellemelerin tam olarak hangileri olduğu konusunda henüz net bir bilgi yok ancak Hiroshi Lockheimer’in twitter hesabından yaptığı açıklamada boynuzlu at, aslan, yengeç gibi yeni emojilerin bulunduğunu ve bu konuda sürprizlere açık olmak gerektiğini de söyleyelim.

Android kullanıcılarının merakla beklediği güncellemenin ise, gelecek hafta geleceği  konuyla ilgili gelen bilgiler arasında. Bununla birlikte öncelikle Google’ın Nexus modellerine geleceğini de tekrar hatırlatmakta fayda var.

Bir önceki yazımız olan Android Marshmallow'lu Galaxy S6'nın Ekran Görselleri Sızdı! başlıklı makalemizde samsung, Samsung GALAXY nOTE ve Samsung Galaxy Note 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Huawei Enjoy 5S Satışa Sunuldu!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478