Android 7.0 İle Gelecek Olan İlk Özellik!

Bir süre önce Android güncellemelerinin dağıtılmaya başlanmasının ardından, çoğumuz Android 6.0 güncellemesini almak için beklerken Google’da boş durmadı ve Android 7.0 için hazırlıklara başladı bile. Android 7.0’de bulunması beklenen özellikler şimdiden listelenirken, Google yöneticisi Andrew Bowers, konuyla ilgili ilk açıklamasını yaptı ve ilk bulunacak özelliği de söylemiş oldu.

Çıkış tarihi en erken 2016 yılının sonu olarak beklenen Android 7.0 “N” ile gelecek olan ilk özellik te belli oldu. Konuyla ilgili olarak gelen bilgilere göre, 2012 yılında Windows 8 işletim sistemine, daha sonra ise İOS 9 ve İPad’lere gelen Multitasking özelliğinin bir benzeri olan Split Screen özelliği, yeni Android tabletlerde yerini almaya hazırlanıyor diyebiliriz.

Android 7.0

Konuya ilişkin olarak Google yöneticisi Andrews Bowers ise bir açıklama yaparak şunları kaydetti: “N ile alakalı pek çok yenilik üzerinde çalışmaktayız ve bu çalışmalarımızı şimdiden sizlerle paylaşabilmeyi çok isterdik. Tabii yine de küçük bir spoiler vermek gerekirse, Split Screen özelliği üstünde çalışıyoruz.” Bu çalışmaların yanı sıra, Google’ın Pixel C tableti üzerinde çalışmalar yaptığını da ekleyelim. Google’ın çalışmaları ise, özetle şunu gösteriyor aslında: mobil telefonlar konusunda Nexus telefonlar ne kadar iddialılarsa, tabletler arasında da Pixel C o kadar iddialı olacak. Bununla beraber, Beta güncellemeleri ya da ana güncelleme dağıtımları ilk olarak Pixel C tabletlere gelecek. Bu da Split Screen özelliğini ilk olarak Pixel C tabletlerde göreceğimiz anlamına geliyor olabilir.

Bir önceki yazımız olan Bu Haftanın Android Uygulamaları Neler? başlıklı makalemizde android, Android Uygulamaları ve google play store hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Kodlama Yapmayı Öğrenmek İstiyorsanız, Bu Sitelerden Yardım Alabilirsiniz!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478