Android 6.0 Marshmallow Çıktı!

Android 6.0 Marshmallow Çıktı!

Dünyanın en fazla kullanılan işletim sistemi olan Android, merakla beklenen Android 6.0 Marshmallow güncellemesini sonunda yayınladı. Nexus modelleri için yayınlanan güncellemenin kısa zaman içinde diğer markalar tarafından da yayınlanması bekleniyor.

Geçtiğimiz hafta yeni Nexus modellerinin tanıtımı sırasında, Android 6.0 Marshmallow için açıklama yapılmıştı. Bugün beklenen güncellemeler, “Factory Image” dosyası olarak yayınlandı ve meraklı bekleyiş sona ermiş oldu.

Android 6.0 Alan Nexus Cihazları!

Android 6.o Marshmallow alacak Nexus cihazları belli oldu. Merakla beklenen güncellemeyi “Factory Image” dosyası olarak ilk alacak olan Nexus modelleri ise belli oldu. Buna göre Nexus 5, Nexus 6, Nexus 7, Nexus 7 Mobile 2013, Nexus 9 cihazları için güncelleme yayınlandı.

Nexus’un yukarıda yazan modellerinden birine sahipseniz, belirlenen adreslerden güncelleme dosyasını indirerek cihazınıza yükleyebilirsiniz. Böylece Android 6.0 Marshmallow kullanmaya başlayabilirsiniz.

Android 6.0 Marshmallow

Android 6.0 Marshmallow ile birlikte kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak birçok yenilik gelecek. Bu güncelleme ile ilgili en önemli beklentiler ise RAM ve pil tüketimi konusunda oldu. Açıklamaya göre, bu güncellemeyle birlikte, cihazların RAM konusunda rahatlamaları ve pil tüketiminin azalması öngörülüyor. Eğer bu vaatler gerçekleşirse güncelleme alan cihazlarda önemli ölçüde rahatlama görülecek.

MRA58K yapı numarasına sahip olan Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile birlikte bu güncelleme ilk kez kullanılmaya başlanacak. Bu güncellemenin ardından çalışma sistemi ve hata oranına göre, diğer modeller de gerekli düzenlemeleri yaparak kendi cihazlarında kullanıma başlayacak.

Dünyanın önde gelen firmalarının kullandığı Android işletim sistemi yeniliklere devam ediyor. Daha önceki Android sürümlerinin ilk güncellemesinde olduğu gibi az sayıda hata bekleniyor. Bu da Google‘ın güncellemeleri ne kadar doğru bir şekilde gerçekleştirdiğinin en önemli göstergesi.

Android 6.0 Marshmallow şimdilik Factory Image dosyası olarak yayınlanmış durumda. Çok yakında bu durumun yanı sıra, OTA yoluyla da güncellemenin Nexus cihazlara ulaşması bekleniyor. Böylece yüklenme daha kolay bir hal alacak. Bu nedenle, birçok kullanıcı OTA güncellemesinin çıkmasını bekliyor.

Apple tarafından piyasaya sürülen iOS 9 güncellemesinin yakaladığı indirme başarısının benzerini Android 6.0 Marshmallow güncellemesinde göreceğiz gibi görünüyor. Bakalım merakla beklenen bu güncelleme Android kullanıcılarının beklentilerini karşılayacak ve tercih edilme konusunda beklenen yüzdeye ulaşabilecek mi?

Sizde Android’in kendi sitesinden daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.Gitmek ve daha detaylı bilgi almak için tıklayın.

Bir önceki yazımız olan Haftanın Android Uygulamaları! başlıklı makalemizde alarmmon, android uygulam indir ve android yeni uygulamalar hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

HTC One E9s Tanıtıldı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478