Android 6.0 Marsmallow Sürümünde Dosya Yöneticisine Erişim

Android 6.0 Marshmallow tarafından kullanıcılara sunulan pek çok yenilik bulunmakta. Android’in son sürümü üzerinde daha iyi kontrol, geliştirilmiş güç yöntemi, parmak izi tarayıcıları ve USB Type C için yerel destek ve son olarakta Google Now on Tap geliştirilmiş arama seçenekleri kullanıcılara sunulan bu yeniliklerden bazıları. Ayrıca, Nexus cihazlar için yayınlanan Android 6.0 Marshmallow sürümünün güncellemesi için üreticiler harekete geçmiş durumda. Bununla birlikte ilk güncellemeyi Sony Xperia’nın alacağı gelen bilgiler arasında. Android 6.0 Marshmallow güncellemesi ile Chrom’u güncelleştirebilir, uygulama arası geçişler yapılabilir. Android 6.0 güncellemesinde kullanıcılar için geliştirilen birçok yeni özellik bulunsa da, bu uygulamalar, üçüncü taraf seçenekleri ile karşılaştırıldığında bazı yönlerden eksik bulunabilir çünkü uygulamada bulunan dosyaları yeniden adlandırma, kesme ya da yeni klasör işlemleri yapılamıyor.

Mobil kullanımdaki Android 6.0 Marshmallow’un yeni sürümündeki uygulama çekmecesinde Dosya Yöneticisinin bulunmaması da bazı kullanıcılar için sıkıntı oluşturmakta. Kullanıcılar, Android güncellemesinde bu uygulamanın kaldırılıp kaldırılmadığını merak etmekteydi ancak daha sonra uygulamanın gizlendiği ortaya çıktı. Dosya Yöneticisinin ekrandan kaldırılma nedeni ise, standart kullanıcıların bu uygulamayı pek fazla kullanmamasından kaynaklanıyor.

Android 6.0 üzerinden Dosya Yöneticisine ulaşmak isteyenler,

Ayarlar > Depolama sekmesinden en alt kısımda bulunan (Explore) yani Keşfet

Butonuna basıp kolaylıkla ulaşabilirler. Google dışındaki diğer akıllı telefon üreticileri ise, geliştirdikleri arayüz sayesinde Dosya Gezginini sunmaya devam edebilirler.

 

 

Bir önceki yazımız olan Haftanın Android Uygulamaları! başlıklı makalemizde 17 ekim android uygulamaları, airdroid ve android işletim sistemi hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

OCZ ilk HMS destekli SSD Serisini Tanıtımı Gerçekleşti

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478