Android 6.0 Marshmallow Çıkış Tarihi Açıklandı!

Dünyada en fazla kullanılan işletim sistemi olan Android, yeni sürümüyle birlikte yeni özellikler içerecek. Google tarafından yazılan bu işletim sisteminin son sürümü olan Android 6.0 Marshmallow ile ilgili son bilgiler ve çıkış tarihi açıklandı.

Google tarafından geçtiğimiz ay içinde resmiyete kavuşturulan Android 6.0 Marshmallow sürümü ile ilgili her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Bu sürüm ile ilgili en önemli ayrıntılardan biri olan çıkış tarihi de netleşti.

5 Ekim’de Geliyor!

Android 6.0 Marshmallow konusunda Kanada kökenli mobil operatör firması Telus, Android güncellemesinin 5 Ekim 2015 tarihinde çıkacağını duyurdu.

Android 6.0 Marshmallow ile birlikte uygulamaların izinlerini tek tek seçebilmek mümkün olacak. Yani, her program işlem yapmadan önce gerekli izni talep edecek.

Android’in bu son sürümü ile birlikte Chrome sekmelerini kişiselleştirmeniz mümkün olacak. Yani size gelen bir Tweet’i açmak istediğinizde otomatik olarak Twitter sayfanıza yönlendirileceksiniz.

androidd

Google’ın ödeme sistemi Android Pay ile birlikte basit ve Android kullanıcıları artık kredi kartları yanlarında olmasa bile NFC destekli cihazları ile alışveriş yapabilecek. Yani kart taşıma dönemi tarihe karışacak.

Android 6.0 Marshmallow ile parmak izi okuyucusu gelişecek. Google Play üzerinden indirilen uygulama ile birlikte çok daha kolay bir şekilde parmak izi okuyucu kullanılabilecek. Bunun yanı sıra geliştirmeler sayesinde cihazların pil ömrü yaklaşık olarak 2 kat artacak. Bu da Android’in bu sürümüne büyük bir avantaj ve popülerlik sağlayacak gibi görünüyor.

Android 6.0 Marshmallow ile birlikte ses etkileşim hizmeti de devreye girecek. Bunun yanı sıra 7 tane ek dil seçeneği de hizmete sunulacak. 5 GHz taşınabilir Wi-Fi hotspot içerecek.

Android 6.0 Marshmallow Destekleyen Cihazlar!

Android 6.0 Marshmallow ile ilgili önemli noktalardan biri de hangi cihazların desteklediği konusu. Bu konuyla ilgili ilk liste yayınlandı.

Android’in bu son güncellemesinin ilk etapta Nexus 5, Nexus 6, LG Nexus 5X, Nexus 6P modelleri içerecek. Bu cihazlar Android 6.0 Marshmallow yüklü olarak satışa sunulacak.

Diğer Android cihazlar için ise, firmalar kendi cihazlarının duyurusunu ilerleyen günlerde yapacak. Büyük bir merakla beklenen Android 6.0 Marshmallow birçok yenilik ve kolaylık içerecek.

Android 6.0 Marshmallow’un büyük bir ilgiyle karşılanması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Fenerbahçe Yandex Android Uygulaması Yayınlandı! başlıklı makalemizde fenerbahçe yandex, fenerbahçe yandex android ve fenerbahçe yandex nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

LG Nexus 5X’in Teknik Özellikleri!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478