Android 6.0 Marshmallow Alacak Sony Cihazları!

Akıllı telefon pazarındaki payını arttırmaya çalışan Sony, bu doğrultuda önemli yatırımlar yapmaya devam ediyor. Özellikle gelişmiş cihazları ile dikkat çeken Japon teknoloji devi Sony, akıllı telefonlarında Android işletim sistemini kullanıyor.

Google tarafından yazılan Android işletim sisteminin son güncellemesi olan Android 6.0 Marshmallow, Nexus cihazları için yayınlanmaya başladı. Bu da gözleri diğer Android kullanan firmalara çevirdi.

Sony, bugün yaptığı açıklama ile Android 6.0 Marshmallow alacak cihazlarını resmen açıkladı.

Android 6.0 Marshmallow Alacak Sony Modelleri!

Sony tarafından yapılan açıklamaya göre, Android’in merakla beklenen ve dün Nexus modelleri için yayınlanan Android 6.0 Marshmallow şu cihazlar için gelecek:

sony

Sony Xperia Z5

Sony Xperia Z5 Premium

Sony Xperia Z5 Compact

Sony Xperia Z4 Tablet

Sony Xperia Z3

Sony Xperia Z3+

Sony Xperia Z3 Compact

Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Sony Xperia Z2

Sony Xperia Z2 Tablet

Sony Xperia M5

Sony Xperia C5 Ultra

Sony Xperia C4

Sony Xperia M4 Aqua

Sony, güncelleme alacak cihazların bu modeller olduğunu açıkladı. İlk olarak güncelleme bu cihazlar tarafından alınacak ancak zamanla başka modeller de bu güncellemeyi alabilir. Özellikle Android güncellemeleri konusunda bugüne kadar başarılı olan ve çok az hatayla yoluna devam eden Sony, bu başarısını sürdürmek istiyor.

Sony tarafından yapılan açıklamada, Android 6.0 Marshmallow güncellemesinin tam olarak hangi tarihte başlayacağına dair bilgi verilmedi. Bu konuyla ilgili açıklamaların önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

Bugüne kadar Sony firmasının izlediği güncelleme politikasını göz önüne alarak, bu sürenin fazla uzun sürmeyeceğini söyleyebiliriz. Özellikle belirli tabletlerine bu güncellemeyi alarak doğru bir hamle gerçekleştiren Sony, bu güncellemeyi cihazlarına en iyi şekilde verebilmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Android 6.0 Marshmallow güncellemesi belirlenen Sony cihazlarına sahip olan kullanıcılar tarafından “Ayarlar” menüsündeki yazılım sekmesinden gerçekleştirilecek. Son derece önemli yenilikleri beraberinde getirecek olan Android 6.0 Marshmallow ile birlikte cihazların RAM ve pil tüketimi konusunda gelişmesi bekleniyor.

Bakalım Sony, yeni güncellemeyi cihazlarına hangi tarihte sunacak ve geçmiş Android sürümlerinde yakaladığı hızı, başarıyı bu sürümde de yakalayabilecek mi? Tüm bu soruların cevabı firmanın satış rakamlarını da doğrudan etkileyecektir.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy O5 Özellikleri ve Çıkış Tarihi! başlıklı makalemizde akıllı telefon, android ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Samsung Galaxy O5 Özellikleri ve Çıkış Tarihi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478