Amerika’da En Çok Satan 10 Oyun!

Eylül döneminin gelmesiyle birlikte oyun dünyasında büyük bir hareketlilik yaşanmaktadır. Özellikle Ağustos dönemiyle ilgili listeler bir bir ortaya çıkmaya ve bizlere fikir sunmaya devam etmektedir.

Amerika, oyun dünyası için en önemli bölgeler arasında yer almaktadır. Birçok oyun firması Amerika kökenli olduğu için, oyunlar genellikle Amerika’da piyasaya çıkmakta ve sonrasında dünyaya yayılmaktadır.

ABD‘den gelen raporlara göre en çok satan oyunlar sıralaması şu şekilde gerçekleşmiştir:

madden

1 – Madden NFL 16

2 – Minecraft

3 – Gears of War

4 – Grand Theft Auto V (GTA V)

5 – Lego: Jurassic World

6 – Rare Replay

7 – Until Dawn

8 – Call of Duty: Black Ops Combo Pack

9 – Batman: Arkham Knight

10 – Call of Duty: Advanced Warfare

Listeye göz gezdirdiğimizde Amerikan Futbolu oyunun NFL‘in ilk sırada yer aldığını görmekteyiz. Bu oyun PS4, Xbox One ve eski konsollar için piyasaya çıktı. Amerika’da en fazla takip edilen spor organizasyonu olan NFL‘in oyununun ilk sırada olması sürpriz değil.

Listede en dikkat çekici noktalardan biri, Minecraft‘ın kısa süre önce çıkış yapmasına rağmen 2.sırayı elde etmesi oldu. Bu oyun özellikle genç nüfus arasında son derece yaygınlaşmış gibi görünüyor. Yeni nesil ve eski nesil konsollarda oynanabilir olması da önemli bir avantaj olarak gösteriliyor.

Listede dikkat çeken yönlerden biri de Call of Duty oyununun 2 oyunla birlikte listeye girmesi oldu. Bunun yanı sıra GTA V oyununun ise uzun zaman önce çıkmasına rağmen hala gündemdeki yerini koruduğu da ortaya çıkmıştır.

Amerika’da en fazla oynanan oyunlar arasında konsollara özel yapılan oyunlar da dikkat çekmektedir. PS4 oyun konsolu için özel üreten Until Dawn oyunu ile Xbox One oyun konsolu için özel üretilen Rare Replay oyununun ilk 10 içinde yer alması dikkatlerden kaçmadı.

ABD için geçerli olan bu liste oyunların genel satışı hakkında da önemli bir bilgi vermektedir. Amerika gibi oyun sektörüne ilginin yoğun olduğu bir ülkede başlarda yer alan oyunlar birçok bölgede de ön plandadır. Tabii ki Amerikan Futbolu konusunu bir kenara bırakmak gerekmektedir.

Eylül ayında bu oyunların nasıl yer değiştireceği ya da yeni oyunların listeye kaçıncı sıradan gireceği konuları merakla beklenmektedir.

Bir önceki yazımız olan EA Games Mağazadan Kalkacak Oyunları Açıkladı! başlıklı makalemizde dead space, EA Games ve ea games mobil oyunları hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

EA Games Mağazadan Kalkacak Oyunları Açıkladı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478