Akıllı Telefonunuzu Drone’a Dönüştürebilirsiniz

Drone’ların içerisinde bulunan donanımsal özellikleri ile telefonla gideren Phone Drone, akıllı cihazları bir drone haline getirmenizi sağlamaktadır. Drone’lar bildiğiniz gibi bünyesinde pek çok sensör ile işlemci barındırmaktadır. Dolayısıyla masrafı da bir hayli yüksek olmaktadır. Bir Kickstarter projesi olan Phone Done normal bir drone’da bulunan tüm özellikleri akıllı telefonda kullanarak uçmaktadır. Adından da anlaşıldığı gibi Phone Drone uçan bir akıllı cihazdır.
Hindistanlı X-Craft şirketinin geliştirdiği ve üzerinde çalıştığı Phone Drone, üzerine iPhone 4S ile üzerindeki modele ait akıllı telefonu koyduktan sonra Android tabanlı tablet veya telefonunuz aracılığıyla uygulama üzerinden komuta etmeyi sağlıyor. Uygulamadaki ‘takip et’ butonuna tıkladığınız zaman Phone Drone sizdeki telefonun sinyallerini takip ederek bulunduğunuz yere gelmektedir. Öz çekim yapma gibi özellikleri de içeren uygulama sayesinde bir harita üzerinde çizim yaparak drone’un bir yerden farklı bir yere uçuş yapması sağlanıyor. Phone Drone telefondaki aynaların olması ile video çeker ve kaydedilen görüntüyü eş zamanlı olarak kullanıcının yönlendirdiği cihaza aktarımını sağlıyor. Bünyesinde bulunan sensörlerın olmasıyla çarpışmalardan kendisini koruyabilen Phone Drone genel olarak 25 dakikaya kadar uçuş süresine sahiptir. Bir Kickstarter projesi olan Phone Drone sadece birkaç gün içerisinde 45 bin dolarlık fon toplamıştır. Totalde 250 bin dolara ihtiyacı olan Phone Drone gerekli fonu toplayabilirse bu yılın sonlarına doğru 199 dolar karşılığında satışa sunumunu sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Samsung Galaxy O5 Özellikleri ve Çıkış Tarihi! başlıklı makalemizde akıllı telefon, android ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Twitter Moments’i Duyurdu!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478