Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Etme

Akıllı Telefonları Hızlı Şarj Etme

Çok hızlı tükenen akıllı telefon şarjlarını normalden daha hızlı doldurmakta mümkün. Peki, akıllı cihazlar nasıl hızlı şarj olur? İşte sizlere akıllı telefonları normalden biraz daha  hızlı şarj etmek için öneriler.

Akıllı cihazlarda bulunan batarya boyutları, bazı telefonlar için çok aşırı problem olabilmekte. Kimi akıllı cihazlar çok hızlı bir biçimde şarj olabilirken, kimi akıllı cihazlar ise hem geç şarj olup, hem de şarjı hızla tükeniyor.

Peki tamda bu noktada, akıllı telefonların şarj olma sürelerini uzatmak mümkün mü? Sorusu akla gelmekte, Elbette mümkün akıllı telefonlarınızı daha hızlı şarj edebilmeniz amaç ile sizlere birkaç organik önerimiz olacak. Aynı zamanda birde organik olmayan bir yöntemden bahsedeceğim;
** Şarj Cihazını 1A-2A Değerlerine Göre Alın
Farz edelim ki 2000 mAh bataryası olan bir telefonunuz var ve şarj cihazınızda 1A çıkışlı. 1A çıkış demek ise saatte 1000 mAh pil gücü iletebilme kapasitesine sahip. Yani özetle 2000 mAh’lik bir bataryayı 1A çıkışlı şarj cihazı 2 saatte tam olarak şarj eder, fakta 2A çıkışlı bir şarj cihazı kullanırsanız 2000 mAh’i 1 saatte tam olarak şarj eder. Bu organik olmayan bir çözümdü şimdi organik yönden önerilere geçelim.

• Orijinal şarj cihazını tercih edin
Cihazınızı 0 olarak almış iseniz üreticiler akıllı telefonunuza uygun aksesuarları, cihazın kutusunun içeriğinde sizlere vermektedir. Sizlere kutuda verilen orijinal şarj aletleri ile, akıllı telefonunuzun bataryasını daha çok yıllar sorun yaşanmadan kullanabilmenizi sağlar.

Akıllı cihaz aksesuarları satılan dükkanlarda 5-20 TL arasında satılmakta olan, markası dahi bilinmeyen kalitesiz şarj adaptörlerini ise kesinlikle kullanmamalısınız.
Haberimizin devamında diğer önerileri görebilirsiniz.

• Telefonunuzu kullanmıyorsanız kapatın
Eğer Akıllı telefonunuzu şarj sırasında kullanmıyorsanız veya acil bir bildirim/mail beklemiyorsanız, cihazınızı kapatmanızı öneririz. Zira cihazlar kapalı olduğunda şarj tüketimi en az seviyeye iner ve bu sayede pil çok daha hızlı şarj olur.

• Telefon bilgisayar ile hızlı şarj olmaz
Akıllı telefonların hızlı şarj olmasındaki en önemli faktörlerden biriside, şarj adaptörüdür. Eğer akıllı telefonunuzu, USB aracılığı ile bilgisayarınızdan şarj edecekseniz, adaptör kullanmazsınız ve akıllı telefona daha az güç aktarılır. Bu sebeple PC yerine normal elektrik prizi yani adaptör aracılığı ile akıllı telefonunuzu şarj etmenizi öneririz.

• Ekran parlaklığını kısın

Eğer ki şarj esnasında akıllı cihazınızı kullanmak zorundaysanız, ekran parlaklığını minimum seviyede görebileceğiniz şekilde kısmanız, akıllı telefonunuzu daha hızlı şarj olmasını sağlar.

Bir önceki yazımız olan İOS 9 Beta 3 sütümünde Selfie Sürprizi! başlıklı makalemizde ios 9, İOS 9 beta 3 ve İOS 9 beta 3 selfie hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Snapdragon 820 İşlemcisi İle Piyasaya Sürülecek 5 Akıllı Telefon

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478