Akıllı Telefonlarda Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır?

Akıllı telefonlardan gönderdiğimiz mesajları bir arkadaşımıza göstermek ya da ekranda yaşadığımız bir sorun olduğunda bu sorunu resmetmek için telefonumuzun ekran görüntüsü almak oldukça önemli olduğunu biliyoruz. Ancak ekran görüntüsü alma konusunda herhangi bir fikriniz yoksa yani nasıl yapılacağını bilmiyorsanız, tüm bilgileri ve detayları bu haberimizde bulabilirsiniz.

Android Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma İşlemi;

Eğer Sony, Samsung, HTC veya LG ya da diğer markalardan biri olan Android bir telefona sahipseniz, herhangi bir uygulama indirmeden telefon üzerinde bulunan bazı fonksiyonları kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Örneğin, Samsung telefonlarda ekran görüntüsü almak için, Home+Power tuşuna basarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. Eğer telefonunuzun Home tuşu yoksa, Power+ses kısma tuşunu kullanarak ekran görüntüsü alabilirsiniz. HTC telefon kullanıyorsanız, Samsung’ta olduğu gibi Power+home tuşlarına basmanız yeterli olacaktır. LG cihazlar içinse, ekran görüntüsü almak için Power+ses kısma tuşlarını kullanabilirsiniz. Sony cihazlarda ise, hem güç tuşuna uzun süre basarak karşınıza çıkan ekran menüsündeki ekran görüntüsü al seçeneğinden ya da Power+ses kısma tuşundan ekran görüntüsü alabilirsiniz.

İOS İPhone Telefonlarda Ekran Görüntüsü Alma İşlemi

İOS yüklü cihazlarda ekran görüntüsü almak isterseniz, Power+home tuşuna basarak ya da telefonunuzun Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik>Assistive Touch menüsünü açık hale getirdikten sonra ekran üzerindeki sanal tuş üzerinden Aygıt>Fazlası>Ekran Resmi seçeneğinden mesajlarınızın ya da yaşadığınız herhangi bir sorunun ekran görüntüsünü rahatlıkla alabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan LG Ray Tanıtıldı! başlıklı makalemizde lg, lg ray ve lg ray fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

LG Ray Tanıtıldı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478