Akıllı saat ne ise yarar nasıl kullanılır?

Akıllı saat ne ise yarar nasıl kullanılır?

Son birkaç yıldır popüler olan akıllı saat kavramı, bir anda hayatımıza girdi. Ancak saatlerin ilk ortaya çıkışı aslında çok daha geriye dayanıyor. İlk olarak 1972’de bir firma LED prototipli saat geliştirdi ve adını da Pulsar koydu. 18 ayar altın kaplı olan Pulsar o dönemde 2100 dolardan satılığa çıkmıştı. 2016 yılına gelindiğinde ise bu fiyat 12300 dolara yakındı. Şimdiki saatlerden çok farklı olsa da bu tasarım akıllı saat için bir devrim yarattı. Son yıllarda hem ünlü markalar hem de adını daha önce duymadığınız firmalar birçok tasarım geliştirdi. Peki bu saatler sadece birer popüler kültür öğesi mi yoksa bunlara gerçekten ihtiyacınız var mı?

Akıllı Saat Avantajları

Akıllı saat ne ise yarar nasıl kullanılır?

Normal bir kol saatinin de aynı işlevi gördüğünü düşünebilirsiniz. Ya da telefonunuzdaki saat yeterli olabilir. Ancak akıllı saat bildiğimiz saatlerden çok daha farklıdır. Bu ürünlerin amacı hayatınızı kolaylaştırmaktır. Dolayısıyla kolunuzda taşıdığınız cihaz size sadece zamanı göstermekle kalmaz. Aynı zamanda birçok bilgiyi de sunar. Bunu da son derece senkronize bir şekilde yapar.

Gün içinde sayısız bildirim alıyorsunuz. Bunlar arasında SMS’ler, sosyal medya mesajları, abone olduğunuz akışlar ve dahası var. Bu bildirimlerin ne kadarı gerekli? Bakmadan bunu çoğu zaman bilemiyorsunuz. Ancak her bildirim geldiğinde de telefonunuzu çıkartıp tekrar cebinize koymak uğraştırıcı bir iş. Akıllı saatiniz buna gerek kalmadan tüm bildirimleri kolunuzda görmenizi sağlıyor. Sonrasında gerekli olanları açıp telefonunuzdan detaylıca inceleyebiliyor; gereksiz olanları görmezden gelebiliyorsunuz.

Bir arama aldığınızda, SMS geldiğinde, sesli mesaj ulaştığında da telefonunuzdan bunu cevaplamak çoğu zaman sadece vakit kaybı. Oysaki akıllı saat ile tüm aramaları ve mesajları tek bir tuşla cevaplayabiliyorsunuz. Böylece telefonunuzu cebinizden, çantanızdan çıkarmanıza gerek kalmıyor. Bunun bir diğer güzel yanı da özel bir toplantıda ya da romantik bir akşam yemeğindeyseniz telefonla ilgilenmek zorunda kalmamanız.

Kim sağlığını adım adım takip etmek istemez ki? Kalp atış hızınız, gün içinde ne kadar yürüdüğünüz, gece ne kadar deliksiz uyuduğunuz ve çok daha fazlası… Bu akıllı saatler adeta birer mobil doktor gibi çalışıyor. Size tüm bu verileri küçücük bir ekranda gösteriyor. Ayrıca tüm bu bilgileri akıllı telefonunuza da entegre ederek kolayca takip edebilmenizi sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan 2019'un En İyi Televizyonları başlıklı makalemizde 2019 Un En İyi Televizyonları ve 2019 Un En İyi Televizyonları hangileri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

2019’un En İyi Televizyonları

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478