Age Of Empires Efsanesi Sonunda Mobil Platformlarda!

Şu anda bile binlerce oyuncusu bulunan yılların oyunu Age Of Empires oyunu, sonunda mobil platformlarda yerini alacak. Age Of Empires oyununu çoğumuz oynamışızdır. Genel olarak hepimizin sevdiği bir oyun olan Age Of Empire, mobil platformlarda oynanmaya başladı bile. Japon, Çin, Hun, Viking, Hint-Avrupa yani Kelt, Frank(yani Fransız), Briton (yani Britanya) ve son olarak ta Sasaniler olarak belirlenmiş 8 ırk ve bu ırkların liderleri seçilerek oynanan oyunda, beklenilenin aksine Türkler yok. Bu durum oldukça büyük bir eksiklik olsa da, oyun yine de oynamaya değer. Bunun yanı sıra, ilerde yapılacak bir güncellemeyle sürpriz bir şekilde Türkleri de bu oyun platformunda görmeye başlayabiliriz.

Age Of Empires oyun

Age Of Empires oyununda, öncelikle şehrinizi kuruyorsunuz ve daha sonra da şehrinizi genişletiyorsunuz. Ancak bu oyunda diğer oyunlardan farklı olarak haritanın bir köşesinde duran düşmanlara saldırmak yerine onlıne saldırılar yapılacak. Age Of Empire oyununun bu şekliyle Clash Of Clans oyununa benzediğini de söyleyebiliriz. Bu arada bu oyunların birbirine benzemesinin nedenlerinden biri de yapımcılarının aynı olmasından kaynaklanabilir.

Bununla birlikte, Klab Games’in geliştirdiği Age Of Empire oyununun ücretsiz bir oyun olduğunu da belirtelim. Şu an için Android ve İOS platformlarına gelse de, maalesef Age Of Empire’ın Windows Phone’a gelmediğini de söyleyelim. Age Of Empire oyununu daha önce oynayanlar, oyunu bir an önce indirip oynamaya başlayabilirler.

 

Bir önceki yazımız olan Bu Haftanın En İyi Mobil Oyunları! başlıklı makalemizde Antyz, Frozen Shadows ve Gameloft hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

iOS 9.2 Yayınlandı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478