ABD ordusu Matrix üretecek!

ABD ordusunun insan beyninine yerleştirilecek ve beynin bir bilgisayar gibi çalışmasına imkan verecek, çip büyüklüğünde bir aygıt üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. İnsan beynine gercekleşen müdahaleler sayesinde kişilerin sanal bir dünyaya adım atmalarını ve bu dünyadaki deneyimleriyle çeşitli alanlarda veri (bilgi) edinmelerini konu alan filmindekine benzer bir sistem, ABD ordusu tarafından yaşama geçirilebilir.

ABD ordusununa çatısı altında hizmet veren Defense Advanced Research Projects Agency’nin (ABD Savunma Bakanlığı İleri Araştırma Projeleri Ajansı) insan beyninin bir bilgisayar gibi işlemesine imkan verecek çip büyüklüğünde bir aygıt üzerinde çalıştığı iddia ediliyor.

Bahsi geçen proje çerçevesinde geliştirilen sistemin askerlerin fikir gücüyle internete girmelerine izin vereceği ve uzun vadede sanal bir dünyanın temellerini atabileceği düşünülüyor.

Konuyla ilgili spekülasyonlar hakkında resmi bir duyuruda bulunmayan ordunun bu teknolojiyi ilk etapta eğitim alanında kullanmayı planladığı öne sürülüyor.ABD ordusu Matrix yolunda

 Kaynak: sabah

Bir önceki yazımız olan Usb Belleklerimize Artık Şifre Koyabileceğiz başlıklı makalemizde toshiba şifreli bellek, toshiba şifreli usb bellek ve toshiba usb bellek hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Kaspersky’nin iddiasına göre NSA bilgisayarları dinliyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478