5G İçin LG ve Samsung El Ele

5G İçin LG ve Samsung El Ele

5G teknolojisi noktasında telefon ve operatör devi iki firmanın ortaklık hamlesi kararı gündemde bomba etkisi yarattı.

Mobil kullanıcılar olarak 5G teknolojisine kavuşmamıza daha 4-5 yıl var. Hatta kesin tarih isterseniz, şu an teknoloji devlerinin projelerinden yola çıkıldığında işaret edilen yıl 2020. 5G noktasında en fazla ar-ge çalışmaları yapan firmaların başında Samsung geliyor.

5G’nin oluşturulma ve geliştirilme sürecinde en önemli faktör olan ülke Güney Kore.  Bu bağlamda Samsung ve bir diğer Güney Kore devi LG’nin operatör firması LG U+ ile 5G noktasında işbirliği yaparak en kısa sürede kullanıcılara 5G hizmeti sunmayı hedeflemiştir. Hedefi Maximum 2020 olarak belirleyen iki şirketten de üst kademe yöneticiler, Uzlaşma Bildirisi imzalayarak ortaklığı resmiyete kavuşturdular.
Bilindiği üzere Samsung’un bu tarz konularda dünya çapında önde gelen teknoloji devlerinden biri olduğu herkesçe ortak bir görüştür. LG U+ da özellikle Kore’deki pazarda bulunan en tecrübeli firmalardan biri. Sektörlerinde harikalar yaratan bu iki şirket teknolojik imkanları ve tecrübeyi bir araya getirerek, kullanıcı tercihlerini ve kullanıcıların uygulamalara olan eğilimlerini göz önüne alarak, son nesil olarak ismi anılan 5G’nin Araştırma -Geliştirme sürecinde önemli işler yapmayı plan

Samsung zaten hali hazırda, Ulaslararası Haberleşme Birliği (ITU) tarafından oluşturulmuş birden fazla 5G Ar-Ge grubuna dahil olmuş durumda. Şimdi de Güney Kore’nin en büyük operatör şirketlerinden biriyle daha ortaklık yapılmış durumda. Samsung’un amacı, 5G için gerekli spektrumu belirleyerek bunu küresel yelpazede standartlaştırmak.

Samsung’un zaten bir süredir 5G üzerine ciddi çalışmaları olduğu biliniyordu. Şimdi bu ortaklık sayesinde önümüzdeki günlerde çok daha somut adımlar bekliyoruz

Bir önceki yazımız olan Samsung'dan ülkelere özel telefon başlıklı makalemizde android, manşet ve samsung hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Apple Music Uygulaması iOS 8.4 İle Birlikte Geliyor

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478