4,5 G Fiyatları Cep Yakacak!

4,5 G teknolojisi, 1 Nisan 2016 tarihinden itibaren ülkemizde kullanılmaya başlanacak. Bu nedenle de GSM operatörleri abonelerinin bu yeni teknolojiye uyum sağlaması için yoğun bir şekilde çalışmaya başladı bile.

4,5 G teknolojisi için operatörler tarafından yapılan kampanyalar, avantajlar bir yana, 4,5 G destekli olmayan sim kartları kullanan kişiler de ücretsiz veya belirli bir miktar ücret karşılığında yeni Sim kartlarına sahip olabilecekler. Bu hazırlıklar devam ederken, tüketicileri en yakından ilgilendiren konulardan biri ise, elbette ki fiyatlar olacak çünkü 4,5 G’nin en önemli özelliği, internet erişim hızını eskisine oranla çok daha fazla artırması diyebiliriz. Ancak internet hızlı olunca kullanıcılar da daha fazla ve daha hızlı internet kullanacak ve dolayısıyla da internet faturaları eskisine oranla daha çok kabaracak.

4,5 G

GSM operatörleri ise kullanıcıların daha fazla internet kullanacağından dolayı internet kotalarının çabucak bitmesini önlemek için bu kotayı 10 GB’a yükseltmeyi amaçlıyor. Ancak bu noktada internetin fiyatı da artmış oluyor.

Konuyla ilgili olarak NTV’nin yaptığı habere göre, 4,5 G’li internete geçtiğimiz andan itibaren 10 GB internet kullanmak isteyen kullanıcılar aylık 70-100 lira arasında değişen faturalar ödemek zorunda kalacak. Bu da şu an kullanılan özel seviyedeki paketlerin 4,5 G teknolojisi için başlangıç fiyatı olacağı anlamına geliyor.

Kullanıcıların ise bu duruma itiraz edecekleri muhakkak çünkü şu anki düşük kotalı internet paketinden bile yüksek gelen faturalar nedeniyle şikayetçi olan milyonlarca kullanıcının olduğunu biliyoruz.

 

 

Bir önceki yazımız olan MEB, Whatsapp Üzerinden Eğitime Başlıyor! başlıklı makalemizde e-matematik, MEB ve proje hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Dikkat! Bu Linke Tıkladığınızda Telefonunuz Çökebilir!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478