4.5G’ye Geçiş Ücretsiz Olacak

Ülkemizin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Bilgin 3G’den 4,5G’ye geçişin ücretsiz olacağını ve abonelerin geçiş için ek ücret ödemek zorunda kalmayacaklarını belirtmiştir. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Feridun Bilgin 3G’den 4,5G’ye geçişin ücretsiz olacağını belirterek ‘Aboneler, geçiş için ek ücret ödemek zorunda kalmayacaklar’ demiştir. Sayın Bilgin, Bilgi Teknolojileri ile İletişim Kurumu (BTK) tarafından 26 Ağustos’ta gerçekleştirilmiş olan 4,5G ihalesinin Bakanlığın belirlediği politika ve strateji ışığında yapıldığını ifade ederek genel olarak ihale kapsamında toplamda 365,4 MHz frekans satışının gerçekleştirildiğini hatırlattı.
Sayın Bilgin kamuoyunda 3G’den 4,5G’ye geçilirken abonelerden ücret alınacağı hakkındaki haberlerin yer aldığının dikkati çekerken 1 Nisan 2016’dan itibaren 4,5G uyumlu mobil telefonu ile sim kartı bulunan abonelerin 4,5G hizmetini kullanmaya başlayacaklarını söylemiştir. 2G’den 3G’ye geçilirken BTK’nın aldığı karar ile mevcut abonelerin SMS ile onay vermek suretiyle ek ücret ödemeden 3G abonesi olduklarını yani yeni bir abonelik sözleşmesi imzalamak zorunda kalmadıklarını ifade etmiş olan Bilgin, BTK’nın 3G’den 4,5G’ye geçilirken de buna benzer bir karar alarak tüketicilerin mağdur edilmeyeceğini belirtmiştir.

Bir önceki yazımız olan Telefonlar 35 Dakikada Şarj Edilecek başlıklı makalemizde Telefonlar 35 Dakikada Şarj Edilecek hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Telefonlar 35 Dakikada Şarj Edilecek

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478