Türkiye’de En Çok Satan Telefonlar Hangileri?

Türkiye’nin akıllı telefonlarda çıkan yenilikleri yakından takip ettiği önemli bir gerçek. Bu nedenle biz de akıllı telefon üreticilerinin de oldukça yakından takip ettiği ülkelerden biri olan Türkiye’de en çok satan akıllı telefonları listeledik.

Türkiye’de en çok satılan akıllı telefonların ilk sırasında General Mobile 4G var. Ekim ayı verilerine göre Türkiye’de satılan General Mobile ve General Mobile 4G sayısı toplamda 60 bin.

Türkiye’de satılan 2. akıllı telefonu ise Samsung Galaxy J5. LED flaş ile desteklenen 5 Megapiksellik ön kamerası bulunan Galaxy J5’in bataryası ise 2600 mAh. Ekim ayı verilerine göre Samsung Galaxy J5’in Türkiye satış fiyatı ise 56 bin.

Türkiye’de en çok satılan 3. telefon ise fiyat/performans özellikleriyle dikkat çeken Samsung Galaxy J7.  Galaxy J7’nin dikkat çeken diğer özellikleri ise, 5.5 inçlik geniş ekranı ve tasarım olarak Galaxy Note 2’ye benzemesi diyebiliriz.

Gelelim Türkiye’de kaç bin adet sattığı oldukça merak edilen İPhone’a. Türkiye’deki kullanıcılar İPhone 6’ya hala ilgi göstermekte. Ekim ayı içerisinde 43 bin adet satan İPhone, beklenilen ilgiyi göremese de Kasım ayında bu rakam daha çok artabilir.

İphone

 

Ülkemizde oldukça başarılı satış rakamlarına ulaşan telefonlardan biri de Turkcell T60. Oldukça iyi akıllı telefonların bulunduğu telefon pazarında birçok telefonu geride bırakan Turkcell T60’ın satış rakamları ise 40 bin civarında .

Türkcell T60’tan sonra, en çok satan telefon sıralamasında Samsung Galaxy Note 5. Üst segment telefonlar arasında önemli bir satış rakamına ulaşan Galaxy Note 5’in satış rakamı ise toplamda 30 bin.

Samsung Galaxy Note 5’le aynı satış rakamına ulaşan bir diğer önemli telefon ise Samsung’un Galaxy A5 modeli. Bu sayede Glaxy A5’in Ekim ayının en çok satan telefonlarında 7. sırada olduğunu belirtelim.

Türkiye’de en çok satan 8. telefon ise Samsng Galaxy J2 modeli. Ekim ayı içerisinde Galaxy J2’nin 30 bin gibi önemli bir satış rakamına ulaştığını da belirtelim.

En çok satılan 9. telefon ise Samsung Galaxy Note 4. Glaxy Note 5 çıksa da Glaxy Note 4 ülkemizde hala ilgi gören telefonlar arasında. Glaaxy Note 4’ün satış rakamı ise 25 bin.

Ve gelelim 10. sırada bulunan en çok satan telefona. Kullanıcıların oldukça ilgi gösterdiği Samsung Galaxy Grand Prime, bu yılın en çok satan 10. telefonu olmayı başarmış durumda.

Bu telefonların yanı sıra, satış rakamları merak edilen diğer LG G4, Galaxy S6 gibi telefonların 20 binle 15 bin arasında sattığını da söylemek gerek.

 

Bir önceki yazımız olan Huawei P9'un Mart Ayında Çıkması Bekleniyor! başlıklı makalemizde huawei, huawei mate 8 ve huawei p9 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Davetiye ile Kutlamalara Teknolojik Çözüm

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478