2015 Yılında Duyurulan ve 3000 mAh Üzeri Bataryaya Sahip 5 Dayanıklı Akıllı Telefon

2015 Yılında Duyurulan ve 3000 mAh Üzeri Bataryaya Sahip 5 Dayanıklı Akıllı Telefon

Birbirinden bağımsız teknoloji şirketlerinin bu yıl içerisinde duyurduğu ve her biri en az 3300mAh üzeri olan 5 adet akıllı telefonu ele aldık.

Akıllı telefon alırken kişilerin kendilerine göre bazı farklı kriterleri olabilir. ‘İşlemcisi yüksek olsun, kamera megapikselinin çözünürlüğü fazla olsun ya da RAM belleği 4 Gigabaytın altında olmasın’ gibi tercih sebeplerimiz olabilmekte. Ancak bunların içerisinde genellikle  en fazla istenen kriter, bataryasının çok güçlü olması.

Bu yıl duyurulan akıllı telefonlarda genel olarak yüksek kapasiteli pillerin olduğunu gördük. Biz de bu telefonlardan bazılarını sizler için listeleyelim istedik.

Moto X Play
Yakın bir zamanda Motorola tarafından duyurulan Moto X Play, 3630mAh gücünde bataryya sahip. Şirket, tam dolumla cihazın (hunharca kullanmamak kaydıyla) iki gün boyunca rahatlıkla kullanılabileceğini iddia ediyor.

ZTE  Max+
Çin ülkesinin en büyük çıkış gösteren şirketlerinden bir tanesi  olan ZTE’nin bütçe dostu phablet cihazı ZTE Max+’da tam 3400mAh pil gücünde batarya bulunmaktadır. 5.7 inç büyüklüğünde ve HD çözünürlükteki bir akılkı telefon için bayağı ideal bir batarya.

Oppo R7 Plus
Oppo’nun en çok varlık gösterdiği R7 Plus, metal gövdesi ile birlikte sağlam özelliklere sahip bir akıllı telefon. 6 inç büyüklüğünde ekranı olan R7 Plus’ta bulunan 4100mAh pil gücünde bir batarya da kullanıcıları oppo’dan oldukça memnun ediyor.

Huawei P8max
Bir başka phablet model bazında akıllı telefon da Huawei P8max cihazı. 6.8 inçlik boyutuna göre cihaza eklenen 4360mAh pil gücünde batarya, cihazın en azından 1 günü rahatlıkla kaldırmasını sağlayor.

Ve Galaxy S6 Active
Koreli üretici firma Samsung en ‘sağlam’ telefonları arasında belki de ilk sırada yer alan Galaxy S6 Active cihazında tam olarak 3500mAh’lık bir batarya bulunmakta. Cihaz, bataryanın su gibi içilmesini sağlayacak teknik özelliklere sahip olmasına rağmen 3500mAh pil gücündeki bataryası sayesinde Huawei P8max gibi en azından 1 günü çok kolaylıkla çıkaracaktır.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Çıktı! başlıklı makalemizde windows 10 ve windows 10 özellikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Windows 10 Çıktı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478