2015 Tracker Listesi Ve Torrent Hızı Arttırma

2015 Tracker Listesi  Ve Torrent Hızı Arttırma

Günümüzde torrent kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır, peki bu torrent nedir? Bilmeyenler için kısaca bahsedecek olursak torrent bir indirme programıdır. Torrent diğer indirme programlarından daha hızlı bir şekilde veri indirme işleminizi gerçekleştirir. Ayrıca yarım kalan indirme işlemini daha sonra devam ettirme özelliği vardır, bilgisayar kapatılıp açıldıktan sonrada torrent kaldığı yerden indirme işlemi gerçekleşir. Bilgisayarı uzun süre açık tutmak zorunda kalmazsınız. Diğer programlar ile indirme yaparken bilgisayarlarımızın gün boyu açık kalır. Bu manzara ile hepimiz karşılaşmışızdır.  Dosya ne kadar büyük olursa olsun indirmede sıkıntı yaşamaz. Hızla indirir günümüzün kolaylıklarından biridir torrent. Şimdi bu kadar iyi özelliklere sahip olan indirme programının hızını daha da arttırmak için neler yapabileceğimize bakalım.

Öncelikle torrent hızını arttırmak için torrent kullananlar olarak tracker bulma eylemine hepimiz girişmişizdir fakat trackerlar bir süre sonra çok kullanılmasından dolayı işe yaramaz hale gelirler, çalışmaya devam eden tracker bulmak önemli bir iştir. Torrent kullananlar indirme hızını arttırmak için sadece trackerlara bağlı kalmamalıdır, çünkü indirme hızını internet hızı ve utorrent ayarları etkilemektedir. Tracker listesini kullanarak ve utorrent ayarlarınızı düzenleyerek hızlı bir indirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Udp://tracker.jamendo.com:80/announce

Udp://tracker.prg.to:80/announce

Udp://tracker.publicbt.com:80/announce

Udp://tracker.beeimg.com:6969/announce

Udp://tracker.coppersurfer.tk:6969/announce

Udp://10.rarbg.me:80/announce

Udp://11.rarbg.me:80/announce

Udp://12.rarbg.me:80/announce

http://fr33dom.h33t.com:3310/announce

http://i.bandito.org/announce

Bu tracker adreslerinden faydalanarak torrent hızlandırma işlemini rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz fakat tek yöntem olmadığını belirtmek isterim. Bu adresleri kullanıp torrent hızınızın değişmemesi de mümkün, öyle bir durumda ilk yapacağınız iş utorrent ayarlarını düzenlemek ve ardından internet –hızınızı kontrol etmektir.

 

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Yükselişte başlıklı makalemizde windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Konuşan Navigasyon Yandex, Güncellendi!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478