2015 En İyi 10 Anti Virüs Programı

2015 En İyi 10 Anti Virüs Programı

Anti virüs programları bilgisayarı zararlı içeriklerden ve hackerlardan koruyan programlardır. Bu programlar yazılımcısı tarafından virüslerin tanıtılması ve imzalanması ile virüsleri tanır. Yeni çıkan ve tanınmayan virüsleri kendi metotları ile tespit ederler. Sürekli güncellenmeleri gerekir. İnternet üzerinden yapılan alışveriş, internet bankacılığı, internetten indirilen verilerin hayatımıza girmesiyle virüslerde bilgisayarlara girmeye başladı.  Anti virüs programları bu noktada bizlere yetişir bilgisayarımızı ve bilgilerimizi korur. Yazarlı yazılımları üreten insanlar anti virüs programlarını bilgisayarı yavaşlatıyor bahanesi ile insanların yüklemesine karşı gelmeye çalışır. Şimdi 2015 yılında kullanılabilecek en kaliteli ve donanımlı anti virüs programlarını inceleyelim.

McAfee Antivirüs Plus: McAfee Inc şirketi tarafından yazılan bu program 39.99 dolar ile satıştadır. Bu programım çıkış tarihi Ekim 1987’dir. Olumlu yanı Intel bilişim sektörünün arkasında olmasıdır. Olumsuz yanı ise sistemi biraz zorlamasıdır.

Avast Antivirüs:  Avast Software şirketinin yazılımıdır. 24.99 dolara ile satılmaktadır. Ekim 1988 yılında piyasaya sürülmüştür. Hızlı tarama özelliğine sahiptir. Otomatik USB tarama sistemi bulunmuyor ve yüksek bellek kullanımı ile beraber fark edilir ölçüde bilgisayarı yavaşlatıyor.

Panda Antivirüs Pro:  Panda Software şirketi tarafından yazılan bu program 35.99 dolar ile satılmaktadır. Ekim 1990 yılında piyasaya sürülmüştür.  Güvenlik duvarı ve güvenli browser özelliğine sahiptir. USB Vaccination özelliği ile USB belleklerden gelecek zararlı verileri kalıcı olarak siler. Eksik Windows paketini tespit eder. İnternet koruması çok iyi değil.

G Data Antivirüs: G Data Software şirketinin yazılımıdır. Mart 1985 yılında piyasaya sürülmüştür. Virüsleri hızla bulur ve karantinaya alır. Bellek kullanımı oldukça azdır ve sistemi yavaşlatmaz. Otomatik USB tarama özelliği içermiyor.

BullGuard AntiVirüs: BullGuard şirketinin yazılımıdır. Haziran 2002 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Bütün platformlar ile uyumlu çalışır.

AVG AntiVirüs: AVG Technologies şirketi tarafından yazılımı gerçekleşmiştir. 35.99 dolara satılmaktadır. Ekim 1990 tarihinde piyasaya sürülmüş. Birçok platform ilşe uyumlu çalışma özelliğine sahip.  Kullanıcı izni ile arka planda çalışarak sürekli kendini güncel tutuyor. Bu programı kapatmaz biraz zaman istiyor.

F-Secure AntiVirüs: F- Secure Corporation şirketinin yazılımıdır. Aralık 1994 yılında piyasaya sürülmüştür.  Özellikle internet bakancılığı konusunda çok yetersiz özel şifrelere ve kredi kartı bilgilerine erişimi engellemiyor.

Norton AntiVirüs: Symantec Corp. Şirketi yazılımıdır. Eylül 1991 tarihinde çıkmıştır. Uzun süredir kullanılmaktadır ve güvenilir bir markadır. Akıllı bir sisteme sahip ve zarar gelmeyeceği durumlarda kendini kapatıyor ve sistemi yavaşlatmıyor. Yalnız tarama süresi biraz uzun sürüyor.

Kaspersky AntiVirüs: Kaspersky Lab. Şirketi tarafından üretilmiştir. Ocak 2006 tarihli çıkışa sahiptir. Anti virüs programlarının en iyilerinden biridir ve neredeyse tüm virüsleri tanır. Yüksek fiyatlıdır.

BitDefender AntiVirüs:  Softwin Company şirketi tarafından üretilmiştir. Kasım 2001 tarihinde piyasaya sürülmüştür. Bilgisayarı çok yavaşlatmıyor ve düşük Premium ücreti ile satılıyor. Yüksek koruma sağlıyor ve 7/24 teknik destek almanıza imkân sağlıyor.

 

Bir önceki yazımız olan Hackerlar, Jeep’in Kontrolünü Ele Geçirdiler! başlıklı makalemizde Hackerlar ve Jeep’in Kontrolünü Ele Geçirdiler! hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Mad Max Çıkıyor!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478