16 Kameralı Fotoğraf Makinesi Geliyor!

Günümüz teknolojik gelişmelerinde, cihazlara akıl almaz özellikler eklenebiliyor. Önceki dönemlerde sadece iletişim için kullanılan telefonların, kullanım alanının değişmesi buna en önemli örnek olarak gösterilebilir.

Fotoğraf makineleri, son dönemlerde akıllı telefonların gölgesinde kalmaya başladı. Profesyonel kullanıcılar hariç artık pek tercih edilmeyen fotoğraf makinesi sektöründe önemli yenilikler yaşanmaya devam ediyor.

Fotoğraf makinesi konusunda üretim yapan “Light” isimli bir firma tarafından geliştirilen Light L16 ismi verilen cihaz, üzerinde tam 16 adet kamera barındırması ile bir anda tüm dikkatleri üzerinde topladı.

Light 16 Özellikleri!

Light 16 cihazı 16 adet 13 MP çözünürlüğe sahip kamera barındırmasıyla dikkat çekiyor. Cihazın ilk kez çok diyafram hesaplama yapabilen kamera olarak açıklanması da bu dikkati arttıran etkenler arasında yer alıyor.

lightt

Alışılmışın dışında bir fotoğraf makinesi olan Light L16, üzerinde yer alan 16 farklı kamera ile birlikte denklaşöre basıldığı anda elde edilen görüntüleri kısa sürede işleyerek 52 MP çözünürlüğe varan görüntü elde etmenizi sağlıyor.

Light L16 cihazının en önemli özelliklerinden biri de, 16 kamera sayesinde fotoğrafların farklı ışık ve derinlik özelliklerini aynı anda yakalamasıdır. Bu sayede DSLR adı verilen profesyonel tip kameralardaki lens değiştirme sorununun da ortadan kalkmasını sağlıyor. Bu da kullanıcılara çok önemli bir avantaj sağlamış oluyor.

Light L16 cihazının en önemli özelliklerinden biri de, cihazın arka kısmında yer alan 5 inç büyüklüğündeki cihaz ile çektiğiniz görüntünün derinlik ve ışık gibi ayarlarını anında yapabilmeniz. Bu da görüntüleri yüklemeden, photo shop gibi konularla uğraşmadan anında çözüm sunduğu anlamına geliyor.

Light L16’da yer alan kameralardan 5 tanesi 35 mm, 5 tanesi 70 mm ve 6 tanesi ise 150 mm odak uzaklığına eş değer şekilde üretilmiştir. Yeni nesil 4K video çekimi yapabilen cihaz, boyut bakımından da oldukça avantajlı. Cihazın büyüklüğü neredeyse Nexus 6 akıllı telefon kadar.

Light L16 Fiyatı!

Light L16 cihazı, Android işletim sistemine sahip olacak. Cihaz şu anda yurt dışında bazı ülkelerde 1299 Dolar fiyat etiketiyle ön siparişe açılmış durumda. Cihazın 6 Kasım tarihinden sonraki fiyatı ise 1699 Dolar olacak.

Light L16 ile ilgili geliştirme çalışmalarının sürdüğü ve cihazın 2016’nın yaz aylarında piyasaya sürüleceği açıklandı. Bakalım cihaz beklenen ilgiyi görecek mi?

Bir önceki yazımız olan Surface Pro 4 Tanıtıldı! başlıklı makalemizde Microsoft, microsoft etkinlik ve microsoft surface pro 4 hakkında bilgiler verilmektedir.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki içerik:

Microsoft’tan Büyük Başarı!

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478