Yeni bir rapora göre Sony’nin daha güçlü ve yeni Playstation modeli Playstation 4 Neo bu yıl bitmeden önce piyasada olacak. Bu da Microsoft’un Project Scorpio’sundan önce konsol severlerle buluşacağı anlamına geliyor.

Eurogamer’dan Richard Leadbetter bu konuda bir kaç açıklama yapmıştı: “Eğer gelen haberler doğruysa, geliştiricilerin eldeki kaynakları nasıl optimize bir şekilde kullanarak gerçekten odak noktasının 4K olup olmadığını görmek ilginç olacak. Ve aynı şekilde emin olabiliriz ki Microsoft bu gelişmeleri göz önüne alarak kendi ürününü de o tarafa yönlendirecektir.”

Sony’den Andrew House E3’ten sadece bir kaç gün önce Neo’yu doğrulamıştı ve E3’te bununla ilgili bir açıklama yapılmayacağını da eklemişti. Buna karşın Microsoft Project Scorpio’yu “şimdiye kadar yapılmış en güçlü konsol” açıklamasıyla kısa bir sunumla duyurmuştu.

6 teraflopluk bir performansa sahip olacak olan Scorpio 2017 yılının yaz aylarında piyasaya sürülecek gibi duruyor. Ne Neo ne de Scorpio hakkında herhangi bir fiyat açıklamsı yapılmadı fakat her ikisinde de PS4 ve Xbox One’da bugün çalışan oyunların destekleneceğini biliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Optik Sürücü Yerine SSD Takmak başlıklı makalemizde optik sürücüye ssd takmak ve SSD hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,,, 1.098 views Okunma 20 Haz 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.