Electronic Arts, Mass Effect serisinin devamı niteliğindeki yepyeni oyunu Mass Effect:Andromeda’dan detaylar içeren bir videoyu E3 basın konferansında yayınladı.

Videoda aralarında Asari ve Krogan karakterleri ile birlikte aşina olduğumuz bir kaç uzaylı ırkını görebiliyoruz. Bioware’dan gelen açıklamaya göre bu oyunda oyunculara daha önceki hiçbir Bioware oyununda olmadığı kadar özgürlük tanındığını ve seslendirme için yepyeni bir ekip oluşturulduğunu öğreniyoruz. Baş karakterimiz milyonlarca yıl sonrasına gitmekle görevlendiriliyor ve Andromeda adı verilen bir galakside uyanıyor. Tempest adında bir uzay gemisi ve bir kovalamaca sahnesi de göze çarpıyor videoda.

Baş karakterin bu sefer kadın olacağını biliyorduk zaten ki video biterken bu kişi Andromeda’da uyanıyor. Ama erkek karakterle de oynayabileceğimiz daha önce duyurulmuştu. Aslında bu yıl çıkması bekleniyordu fakat ertelendiği için Mass Effect: Andromeda 2017 başlarında Xbox One, Ps4, ve PC için raflarda olacak.

Serinin hayranları aslında Andromeda’nın kahramanının ismini daha önce keşfetmişlerdi. N7 Day fragmanındaki bir askeri kimlik kolyesi üzerinde yazan RYDER ya da RIDER kelimesi bu düşünceyi ortaya çıkarmıştı.

Bir başka spekülasyona göre baş karakterin ismi uzaya ilk çıkan Amerikan kadın astronot olan Sally Ride olarak da isimlendirilebilir. Asıl üçlemedeki kahraman Shepard’ın uzaydaki ilk erkek Alan Shepard’tan esinlenildiği göz önüne alınırsa bu daha doğru bir yargı olacak gibi görünüyor.

 

Bir önceki yazımız olan Mafia 3'ten Kısa Fragman! başlıklı makalemizde e3, kısa fragman ve Mafia 3 hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, 904 views Okunma 13 Haz 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.