Twitch ve YouTube gibi platformlar üzerinden zaten canlı yayın yapılabiliyor fakat herhangi bir Blizzard oyununu başka bir platformdan canlı yayın yaparak izleyici bulmak istiyorsanız yeni seçeneğiniz Facebook olacak.

Blizzard sonunda Facebook ile anlaştı. Buna göre oyuncular Battle.net ile beraber Facebook üzerinden sosyal medya platformunda oyun oynarken canlı yayın yapabilecekler.

Temmuz ayından itibaren Overwatch, Hearthstone, ve World of Warcraft gibi oyunları direk olarak sosyal medya platformu Facebook’ta yayınlamak mümkün olacak.

Blizzard ve Facebook’un ortak iş yapması bir yandan da Battle.net hesabına Facebook kullanılarak da bağlanılabileceğini işaret ediyor. Blizzard yaptığı basın açıklamasında “oyunculara yeni bir sosyal fonksiyonellik katmak” için böyle bir anlaşma yapıldığını açıkladı. Fakat oyundaki arkadaşları Facebook’ta bulma gibi bir özellikten henüz bahsedilmiş değil.

“Go Live” adı altında gelecek bu özellik hangi Blizzard oyununu oynuyorsanız Facebook sayfanızda yayın başlatmanıza imkan verecek. Eğer arkadaşlarınız sizi taki ediyorlarsa yayın başlattığınızda haberdar edilecek.

 

Bir önceki yazımız olan Warcraft Film İncelemesi başlıklı makalemizde warcraft, warcraft filmi ve warcraft inceleme hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.106 views Okunma 07 Haz 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.