Yepyeni Pokemon oyunları Pokemon Sun ve Pokemon Moon 18 Kasım tarihinde Nintendo 3DS için raflardaki yerini alacak. The Pokemon Company bu duyurunun ardından yayınladığı videoda üç adet başlangıç pokemonlarını da tanıtmış oldu.

Başlangıç pokemonlarından Rowlet uçan-çimen türünde, Litten ateş türünde, ve Popplio ise su türünde olacak. Bu yeni pokemonları yukarıdaki fragmanda inceleyebilirsiniz.

Daha önce de duyurulduğu gibi Sun ve Moon ilk defa geleneksel ve basitleştirilmiş Çince dil seçeneklerini de içerecek. İki oyun da Pokemon Bankası’nı destekleyecek. Böylelikle oyuncuların Pokemon Red, Blue, Yellow, Omega Ruby, Alpha Sapphire, X, ve Y sürümlerinden Sun ve Moon’a kablosuz olarak sahip oldukları pokemonları transfer etme olanakları sağlanacak.

Geçtiğimiz Şubat ayında Nintendo Pokemon serisinin 20. yılını hem Twitch üzerinden 24 saatlik bir animasyon ile hem de klasik Pokemon Red, Blue, ve Yellow sürümlerini 3DS desteği ile birlikte eShop’ta yayınlayarak kutlamıştı.

3DS için yaınlanan son pokemon oyunları Omega Ruby ve Alpha Sapphire 2014 yılının Kasım ayında satışa sunulmuştu. Bundan önceki X ve Y sürümleri ile üç boyuta uyarlanan seri yeni oyunları Sun ve Moon ile pokemon severleri bir kez daha maceradan maceraya sürükleyecek gibi görünüyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Witcher 3: Blood and Wine Ek Paketi İçin Geri Sayım Başladı başlıklı makalemizde blood and wine, ek paket ve witcher hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, 884 views Okunma 16 May 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.